0:26 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דעות > הבעיה האמיתית בדברים של אבי גבאי

הבעיה האמיתית בדברים של אבי גבאי

הרבה אנשים הזדעזעו מכך שאבי גבאי נתפס בשקר מול המצלמות כשסירב להודות שהצביע לליכוד, אבל מעטים שמו לזלזול שהפגין גבאי בדוד לוי, אחד המנהיגים החברתיים החשובים שצמחו פה

לשר לשעבר אבי גבאי המתמודד על ראשות מפלגת העבודה קרו שתי תקלות גדולות בתוך כמה שעות. הראשונה שבהן, סוקרה כבר אתמול בהרחבה, התרחשה באולפן וואלה כשגבאי החליק היישר לתוך המלכודת שטמן לו ח"כ אראל מרגלית.

מתוך "היום הזה", ימים א-ה בשעה 23:00

אז למי הצביע אבי גבאי? מרגלית הסתער על ההסתבכות המצולמת והמגומגמת של חברו כמוצא שלל רב. תודו שגם אתם חושבים שזאת הסוגיה שתכריע את הבחירות לראשות העבודה ותציל את האיש ואת הקבינימט מהדשדוש בסקרים. בעידן של אופורטוניזם פוליטי, כדאי להזכיר למרגלית שבמחנה הציוני, ולא רק בו, יש חברי וחברות כנסת שחצו את הכביש ממפלגות אחרות והתקבלו בזרועות פתוחות. אפשר להירגע, זה ממש בסדר לשנות את דעתך ואפילו את אופן הצבעתך. על עניין העקביות בראיונות – על זה כדאי לגבאי לעבוד יותר. אבל אז הגיע התקלה השנייה של גבאי. הפעם הוא לא הובל לתוך מלכודת – אלה פשוט רץ אליה מרצונו. גבאי נידב את הטיעון הגזעני, היותו מזרחי, כעילה למעשיו של מרגלית – ואז הגיע הנפילה.

נכון, מר גבאי, אתה באמת לא דוד לוי. אתה הרי קצין, עם שני תארים והיית מנכ"ל ושר – אתה לא דוד העולה החדש ממרוקו שהיה כולה פועל בניין – אבל זה כנראה הספיק לו כדי להפוך לשר, סגן ראש ממשלה ובעיקר להיות אחד מאבותיו ומוביליו של המהפך הפוליטי והחברתי – החשוב בתולדות ישראל. גבאי שמתדהר בשורשיו המזרחיים ככלי שיכול לסייע לו להביא קולות מהליכוד למפלגת העבודה – לא יכול להרשות לעצמו שמשפט כזה ייצא לו מהפה. בעיני הציבור המזרחי בכלל, ומצביעי הליכוד בפרט, דוד לוי הוא סמל של מנהיגות פוליטית וחברתית שצמחה מהעם ונותרה מחוברת אליו – ולא אייקון לעלבון ובורות כפי שהשתמע מדבריו של גבאי.

אמיר איבגי

אמיר איבגי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אבי גבאי בנאום הניצחון, ערב הפריימריז. צילום: פלאש 90

אם לא נפנה התנחלויות, מה נעשה איתן? | קצת על הרבה

בשבוע בו הרכין יו"ר מפלגת העבודה את ראשו האידיאולוגי בפני התפיסה המדינית של הימין, מרב מיכאלי מזכירה שעדיין יש פערים עצומים בין שני המחנות. טור שבועי