השמאל היהודי מתנתק מ""? הבוקר הכריז "אטלנטיק" , יהודי , כי הוא מקפיא את מינויו לעיתון הבינלאומי של "הארץ", זאת לאחר שלטענתו ניאו-נאצים משתמשים בתכני העיתון כחומר תעמולה נגד ישראל.

הפטריוטים מדברים על "הארץ"

בדיון בטוויטר שהתקיים בין העיתונאי היהודי אמריקאי ג'פרי מארק גולדברג  לבין מו"ל עיתון "הארץ" עמוס שוקן, הודיע לו גולדברג כי הוא קרוב להתנתקות מהעיתון. אמירתו זו באה בעקבות שפורסמה במהדורה האנגלית של העיתון ובה מסבירים שני פרופסורים אמריקאים במאמר כמעט אנטישמי, מדוע הם כבר אינם "ציונים".

עמוס שוקן ענה לגולדברג כי הוא אינו מסכים עם הכתבה שכתבו הפרופסורים משום שזו מתעלמת מההסטוריה היהודית. בכל זאת ראה לנכון לפרסם את הכתבה משום שכשלישראל יש כאלה בעיות בקמפוסים בארצות הברית "כיצד ניתן להתעלם מזה?" לדבריו.

תגובתו של גולדברג לדברים לא אחרה לבוא והוא ענה כי אם יש בעיה כל כך חמורה עם הקמפוסים בארה"ב היא בגלל מאמרי דעה כמו שפורסמו בעיתון "הארץ" באנגלית. "עמוס, מה שאתה לא מבין זה שחלק מהבעיה בקמפוסים, נוצרה ע"י זבל כזה".

תראה, כשניאו נאצים מפנים אליי קישורים למאמרים ב"הארץ" שמכריזים על ישראל כמדינת רשע, אני מתכוון לקחת הפסקה, סליחה.
"תראה, כשניאו נאצים מפנים אליי קישורים למאמרים ב"הארץ" אני מתכוון לקחת הפסקה" גולדברג

גולדברג גם כתב בהתכתבות זו בטוויטר כי בעיתון "יש גם הרבה עיתונות טובה, אבל היא מוקפת בדברים מטורפים".

עוד כתב גולדברג "תראה, כשניאו נאצים מפנים אליי קישורים באימייל למאמרי דעה ב"הארץ" שמכריזים על ישראל כמדינת רשע, אני מתכוון לקחת הפסקה, סליחה".

רק לאחרונה יצא מאמר שנאה בעיתון "הארץ" של העיתונאי גדעון לוי שקרא למדינת ישראל "מדינת רשע".

ג'פרי מארק גולדברג הוא עיתונאי, פרשן וסופר יהודי אמריקאי אשר כותב עבור העיתון האמריקאי "אטלנטיק" בענייני חוץ, ומתמחה בעיקר בענייני המזרח התיכון ואפריקה. נחשב לבעל מקורות אמינים בבית הלבן.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.