4:32 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "האמריקאים ימשיכו לרדוף אחרי המחבלת מסבארו"

"האמריקאים ימשיכו לרדוף אחרי המחבלת מסבארו"

ירדן סירבה לבקשת ארה"ב להסגיר את המחבלת אחלאם תמימי שוחררה בעסקת שליט למרות 16 מאסרי עולם. ארגון שורת הדין: "המאמצים להסגרתה יימשכו"

ירדן הודיעה היום (ב') כי היא דוחה את בקשת ארצות הברית להסגרת המחבלת אחלאם תמימי שסייעה למחבל המתאבד שביצע את הפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים בשנת 2001. עו"ד ניצנה דרשן לייטנר מארגון שורת הדין: "המחבלת הזו תהיה רדופה לכל שארית חייה"

מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 19:00

כזכור, על תמימי נגזרו 16 מאסרי עולם בישראל בשנת 2003 בגין חלקה בפיגוע אך היא שוחררה ב- 2011 במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט. 15 בני אדם, בהם שני אזרחים אמריקניים, נרצחו בפיגוע.

לאחר שחרורה, הבהירה תמימי כי היא אינה מתחרטת. "הייתי עושה את הכול שוב פעם", מסרה לכלי התקשורת עם הגעתה לירדן ב-2011. בריאיון לאתר האינטרנט של חמאס, אמרה אז כי "זה היה מעשה מחושב שבוצע מתוך שכנוע ואמונה באללה. הצלחתי לגבור על מכשול המאסר ושוחררתי, מדוע עלי להתחרט?".

הבולשת האמריקנית הגישה בשבוע שעבר בקשה רשמית לירדן להסגיר לידי ארה"ב את המחבלת. תמימי צורפה לרשימת המבוקשים של ארה"ב אחרי שסיימה לרצות עשר שנות מאסר בכלא הישראלי, בגין חלקה ברצח שושנה יהודית גרינבאום, אזרחית אמריקנית, בפיגוע ב"סבארו", אך ירדן הגיבה כי אין בכוונתה להיעתר לבקשה.

"המשפחות השכולות עבדו קשה מאוד כדי להניע את המערכות האמריקאיות להגיש בקשת הסגרה", אומרת עו"ד דרשן לייטנר. "המשפחות נפגשו עם משרד המשפטים האמריקאי ושם הבהירו להם שכרגע המצב המשפטי בירדן לא מאפשר להסגיר אזרחים ירדנים. האמריקאים הבטיחו להם כי ירדפו אחריהם בכל הדרכים. למשל, באמצעות הסכמי הסגרה שיש להם עם מדינות רבות בעולם. מהיום המחבלת תהיה רדופה ולא תוכל להסתובב במדינות מערביות".

לדברי עו"ד דרשן לייטנר, "המחבלת יודעת שהיא מבוקשת על ידי האף.בי.איי. והיא יודעת שהיא תהיה רדופה עד לסוף ימיה.  המשפחות רואות בהודעה הזו צעד נוסף ברדיפה על ידי המחבלת הזו".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים