0:50 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האם התקשורת תעשה חשבון נפש?

האם התקשורת תעשה חשבון נפש?

ראש הממשלה נתניהו ניצח את עיתונאי "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה בתביעת דיבה. אמיר איבגי חושב שעל התקשורת לעשות חשבון נפש

מתוך 'היום הזה', ימים א-ה בשעה 23:00

החלטת בית משפט השלום בתל אביב לחייב את העיתונאי יגאל סרנה לשלם לראש הממשלה ורעייתו 115 אלף שקלים צריכה להדהד היום בכל מערכות התקשורת במדינת ישראל.
סרנה הציג את עצמו לאורך הפרשה הזאת כולה כקרבן. העיתונאי המסכן שראש הממשלה מחפש את ראשו. ככזה, גם היחס אליו בתקשורת היה בהתאם: בראיונות ברדיו ובטלויזיה הוא נשאל שוב ושוב מה בדיוק היה שם באותו לילה? חצי קריצה, קצת מציצנות – הנה הבאנו  עוד סיפור על ראש הממשלה ורעייתו. נו… יש למישהו ספק שזה לא נכון? אז זהו, שכן.
אחד מרגעיו הגדולים של סרנה בעיני התקשורת נרשמו בחודש מארס השנה כשעורכי דינו הצליחו להביא לאולם המשפט את ראש הממשלה ורעייתו. מילה של העיתונאי סרנה מול מילה של ראש הממשלה – כמעט מתפתים להוסיף שברור לכולם מי כאן דובר אמת ומי כאן משקר.
הקרבן האמיתי כאן זאת האמינות המקצועית של התקשורת – שכבר הרבה זמן סובלת ממה שעושים בה טרולים מקצועיים במסווה של עיתונאים. כאלה שהפכו את מרחב הפעולה התקשורתי לשדה קרב יום יומי – שמולו מטרה אחת בלבד. ומי שלא נלחם נגדה – לא שווה כלום. היום זה הזמן לעצור לרגע, ולעשות חשבון נפש. לקרוא את פסק הדין ולחשוב היטב על מה שקרה ועדיין קורה כאן.

אמיר איבגי

אמיר איבגי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים