בעוד שבישראל מאשימים בפיגוע בו נרצחה לוחמת מגב רס"ר הדס מלכא הי"ד את ההסתה שזורע ארגון הפת"ח, ארגון המדינה האסלמית דאעש נטל את האחריות על שלושת המחבלים ועל הפיגוע הרצחני. זו הפעם הראשונה שבה דאעש מקבל אחריות לפיגוע בירושלים באופן רשמי.

צילום: דובר צה"ל

בהודעה רשמית שפורסמה בסוכנות הידיעות של הארגון, "אעמאק", נכתב כי שלושת המחבלים הפלסטינים, "אריות של החליפות", ביצעו "מתקפה מבורכת נגד התקבצות של יהודים באל-קודס". הם אף קיבלו כינויים נוסח דאעש – אבו בראא אל-מקדסי, אבו חסן אל-מקדסי ואבו רבאח אל-מקדסי. ההודעה נחתמה באיום כי "זו לא תהיה הפעולה האחרונה" בישראל.
פעילות צה"ל בכפר המחבל. צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בכפר המחבל. צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בכפר המחבל. צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בכפר המחבל. צילום: דובר צה"ל
גופות שניים משלושת המחבלים, זמן קצר לאחר הפיגוע
גופות שניים משלושת המחבלים, זמן קצר לאחר הפיגוע

במערכת הביטחון בודקים האם השלושה היו קשורים לארגון המדינה האסלמית או שדאעש לקחו אחריות בגלל המצוקה בה נמצא הארגון וכדי לקבל כותרות בעולם.

בזמן הזה יוצא האלוף יואב פולי מרדכי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים בביקורת חריפה כלפי הפת"ח והאשים את אנשיה בהסתה. "מי שזורע שחת לא יקצור טוב" האשים האלוף מרדכי את הפת"ח. "הרסתם את אווירת הרמדאן של תושבי יהודה ושומרון. שלושת הנבלים אשר ביצעו את הטרור הפחדני של אמש והרגו שוטרת צעירה בירושלים, קיבלו ברכות מארגון פת"ח שטען שקרית כי הם חפים מפשע ונקיים מכל רבב כאילו הוצאו להורג ללא סיבה. זו הסתה ועידוד הטרור!", זעם המתפ"ש.

זירת הפיגוע בירושלים. צילום קובי ריכטר TPS

בישראל קיימו הערכות מצב והתייעצות עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ראשי השב"כ, צה"ל ובתיאום עם ראש הממשלה הוחלט לקבל את המלצת השר לביטחון פנים ולפעול לשלילת היתרים של . "עקב הפעולה הנפשעת והמגונה הזו וההסתה הרשמית הכוזבת מצד גורמי פתח רשמיים כדי להשיג פופולריות, החליטה ישראל על נקיטת צעדים שהראשון שבהם הוא ביטול 25,000 היתרי ביקור ושלילת היתרי העבודה מחמולות המחבלים", הודיע אמש המתפ"ש האלוף מרדכי לפלסטינים. "מי שהטבע שלו הוא לנהוג בכפיות טובה כלפי אנשים והוא אינו מודה להם הרי שהוא גם רגיל לכפור בחסד האל", סיכם המתפ"ש. מחר בבוקר תתכנס הממשלה בירושלים לקבלת החלטות נוספות לאחר שיעודכנו בפרטי החקירה ובהערכת המצב הביטחונית.

רס"ר הדס מלכא הי"ד
רס"ר הדס מלכא הי"ד
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.