תושבי שכונה במינכן מצאו דרך להתמודד עם המסתננים הרבים שהגיעו בשנים האחרונות לעירם והחליטו להקים ענקית בין הפרבר היוקרתי שלהם לבין מחנה הפליטים, כך מדווח אתר NRG.

מתוך הפטריוטים 8.11.16

מדובר בפרבר קטן של  שסמוך אליו נמצא מחנה שבו כמה עשרות מבוגרים וכ-160 ילדים. בין העיר למחנה יש כיום שטח ריק בן כ-25 מטרים, ובו בעיקר עצים. גובהה של החומה הוא יותר מארבעה מטרים – והיא גבוה יותר אפילו מחומת ברלין האגדית.

החומה היא מעין פשרה בין תושבים זועמים, שהגישו תלונות נגד המחנה בעירייה, ובין הרשויות בעיר, שנאמנות למדיניות הממשלתית, לפיה יש לקבל בברכה את הפליטים. אנשי העיר טענו כי הימצאות המחנה בקרבתם מורידה מערך בתיהם, וכי הוא חשף אותם לרעש רב שמקורו בפליטים. מנגד, בעיתונות הגרמנית דווח כי תושבים רבים גם מתנגדים לבניית החומה, ובהם סגן יושב ראש המחוז גווידו בוכולץ, שכינה אותה "שיגעון מוחלט". לדבריו, המכשול שמפריד בין השכונה למחנה, שבנייתו צפויה להסתיים עד 2017, "גבוה מדי".

מדיניות מחבק לפליטים. קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל צילום: פלאש 90
מדיניות מחבקת לפליטים. קנצלרית , אנגלה צילום: פלאש 90

מינכן היא בירת מדינה בוואריה, שרבים מראשיה מתנגדים למדיניותה של הקנצרלית אנגלה מרקל בסוגיית הפליטים, ולכן לא פלא שהחומה נבנית דווקא בה. בסקר שפורסם באוקטובר בקרב תושבי המדינה נמצא כי 80 אחוזים מהם מביעים רגשות שליליים כלפי מוסלמים, ורק 17 אחוזים לא חשבו לרעה על פליטים. יצוין כי על פי התכנון, בעתיד צפויים ממילא הפליטים לעבור למחנה מסודר יותר הנבנה למענם בימים אלה.
הדברים באים על רקע העובדה שיותר ממיליון פליטים הגיעו לגרמניה בשנת 2015, כחלק ממשבר ההגירה הגדול ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה. סוגיית ההתמודדות עם התופעה מעסיקה בימים אלו את כל הממשלות ביבשת וצפויה להיות במרכז מערכות הבחירות.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.