איש העסקים והמתווך מיקי גנור, נציגהּ של יצרנית כלי השיט 'טיסנקרופ' בישראל, נמצא במגעים מתקדמים להפוך לעד מדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000). גנור צפוי למסור שמות חדשים של בכירי ציבור שטרם הוזכר שמם. עם זאת, גורם במערכת אכיפת החוק אמר היום לערוץ 2 כי ראש הממשלה נתניהו לא מוגדר כחשוד בפרשה. המשמעות היא שחשודים נוספים, מלבד אבריאל בר יוסף, אליעזר (צ'ייני) מרום יזומנו לחקירה.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

בעקבות המגעים להפיכתו של גנור לעד מדינה, התפטר פרקליטו נתי שמחון, והייצוג בתיק עבר לעו"ד אלי זוהר. בנוסף, מעצרו של המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף, הוארך בארבעה ימים. השופטת עינת רון כתבה בהחלטה להאריך את מעצרו של בר יוסף כי "מאז הארכת המעצר האחרונה חלו התפתחויות לא מעטות בחקירה".

מיקי גנור, בהארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, צילום: פלאש 90
מיקי גנור, בהארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, צילום: פלאש 90

ביום חמישי האחרון הוארך מעצרו של גנור ב-4 ימים. גנור חשוד במתן שוחד למפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום בתמורה להטיית מכרז של משרד הביטחון בשווי מיליארד ו-200 מיליון אירו עוד עלה חשד כי מונה לתפקידו שלא כדין. אבריאל בר יוסף חשוד שהיה מעורב במגעים לרכישת הצוללות וקיבל טובות הנאה מגנור.

בשיחה עם ערוץ 20 אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא אינו מכיר את גנור. ביחס למכריו עו"ד דוד שמרון ושלמה פילבר אמר: "אני מאמין, לגבי דוד שמרון ושלמה פילבר, אני מכיר אותם כאנשים ערכיים וישרים, אני חושב שלא יהיה שם כלום. אני לא מאמין שתהיה שם בעיה כלשהי אבל זה יתברר מהר מאד. לפי עורך דין עמית חדד שמייצג את שמרון הוא אמר בפירוש שבקרוב כולם יאכלו את הכובע. אני מעריך שהוא יודע על מה הוא מתבסס".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20