עשרות תושבי הגיעו גם הערב (מוצ"ש) לשכונת בתל אביב, סמוך לביתה של נשיאת , , בדרישה לשים סוף לזלזול המתמשך לדבריהם בזכויות האדם והאזרח של התושבים בדרום תל אביב.

שפי פז צילום מסך

 

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, שנעצרה גם בשבוע שעבר לאחר שהפרה צו הרחקה משטרתי משכונת צהלה, בחרה שלא להפר את הצו השבוע ולא הגיעה להפגנה. פז הגיעה למחות בשדרות רוטשילד בתל אביב מול מפגיני השמאל.

"אותם גורמים שפוגעים בזכויות האזרח שלי באמצעות עתירות לבג״ץ ופסיקות שמזלזלות ברצון הבוחר, הם גם הגורמים שמנסים להשתיק אותי ואת המחאה של תושבי דרום תל אביב", אמרה פז והוסיפה: "כיוון שנאסר עליי להיכנס לצהלה הלכתי היום לרוטשילד, לראות את היערכות המשטרה, ולא מצאתי גייסות של יס״מ ומחסומים כפולים ומשולשים. מה יש בנשים של דרום תל אביב שמפחיד כל כך את המשטרה, עד שהיא רואה עצמה מחויבת לעצור אותי באלימות ולהוציא לי שוב ושוב צווי הרחקה?"

ח"כ סמוטריץ' בהפגנה

ההפגנה הערב באה לדרוש מבית המשפט לא להתערב בחוק הפיקדון, שיעמוד לדיון בבג״ץ ביום שלישי הקרוב. פעילי המאבק טוענים שמרוב פחד מבג״ץ שיתערב ויבטל לגמרי את החוק, שר הפנים כבר סירס אותו בעצמו. הם דורשים שבג״ץ יסיר את ידיו מהחוק.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא