2:40 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > גופת מחבל הוחזרה למשפחה – שהפרה את הסיכום המשטרתי

גופת מחבל הוחזרה למשפחה – שהפרה את הסיכום המשטרתי

גופת רוצח שלושת היהודים בפיגוע בארמון הנציב הושבה הלילה ונקברה ע"י בני המשפחה, שהפרו את ההסכם עם המשטרה וערכו מסיבת עיתונאים במקום

גופת מחבל שרצח שלושה יהודים בפיגוע הרצחני בארמון הנציב הושבה הלילה (ה') למשפחתו והוא נקבר ברחוב סלאח א-דין בירושלים על ידי בני משפחתו.

החזרת גופת המחבל הלילה

המשטרה השיבה לבני המשפחה את גופתו של בהא עליאן לאחר שאלו התחייבו לערוך לו הלוויה מצומצמת בה ישתתפו לא יותר מ-25 בני אדם, ואף הפקידו ערבות בסך עשרים אלף ש"ח לצורך הבטחת קיום ההתחייבות. משפחתו שליוותה אותו הפרה את ההסכם שנערך בינה לבין המשטרה, וארגנה מסיבת עיתונאים בסוף האירוע. כוחות יס"מ שהגיעו למקום פיזרו את ההתכנסות, לפי מה שדווח באתר nrg.

עליאן רצח אשתקד שלושה בני אדם באוטובוס שנסע בתוך שכונת ארמון הנציב. הוא עלה לקו 78 של אגד עם מחבל נוסף, חמוש באקדח ובסכין והשניים החלו לתקוף את הנוסעים. הם פצעו שבעה בני אדם ורצחו שלושה: חביב חיים, אלון גובברג וריצ'רד לייקין. עליאן נורה ונהרג על ידי שוטרים שהגיעו למקום.

גובבררג, לייקין וחביב הי"ד
גובבררג, לייקין וחביב הי"ד

על המחבל הנוסף, בילאל אבו גאנם, שביצע את הפיגוע יחד עם עליאן, גזר בית המשפט שלושה מאסרי עולם מצטברים ו-60 שנות מאסר נוספות על פיגוע הירי והדקירה באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים.

קצב גבוה בהחזרת גופות המחבלים

לפני יומיים דווח גם כן בסוכניות הידיעות הפלשתיניות כי כוחות הביטחון הישראלים העביר גופת מחבל שביצע את פיגוע הדקירה סמוך למגדלי עזריאלי באוקטובר האחרון למשפחתו. תאאר אבו גזאלה, בן 19 ממזרח ירושלים, שדקר 5 בני אדם בפיגוע דקירה ונורה למוות על ידי קצין של חיל האוויר במהלך מרדף אחריו.

גם לפי כשבועיים שחררה ישראל את גופתו של המחבל מחמד ג'מאל אל-כאלותי, שביצע את פיגוע ירי לעבר אוטובוס בשכונת רמות בירושלים ב-9 במרץ  וגרם לפציעתו של גבר בן 50. הלילה שחרורה גופתו במסגרת ההסדר בין המדינה למשפחת המחבל מירושלים.

על אף התנגדות ליברמן

רק לאחרונה התפתח וויכוח מתוקשר בין שר הביטחון ליברמן לבין היועמ"ש מנדלבליט. השר ליברמן התייחס לסוגיית שחרור גופת המחבלים ולעמדת היועמ"ש בנושא. "מנדלבליט הוא לא אינסטנציה אחרונה, הוא עדיין יועץ ולא בית משפט עליון" אמר השר. "מצחיק שלשני משרדי ממשלה יש מדיניות שונה ולכן אעלה את הנושא שוב בקבינט הקרוב. אם מנדלבליט לא יגן על עמדתי בבג"ץ אני אעשה זאת בעצמי, ואם העליון יחליט אחרת, בניגוד לעמדתי, אכבד זאת כפי שעשיתי בעבר".

כזכור השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, החליט ביוני האחרון להחמיר את תנאי החזרת גופות המחבלים בעקבות ההסתה בהלוויותיהם של מחבלים. עפ"י ההחלטה, מסעות הלוויה וקבורת מחבלים ממזרח ירושלים לא תתאפשר בשכונות או בכפרים שלהם, אלא בבתי קברות מוסלמיים אחרים שייבחרו על ידי המשטרה.

ההחלטה התקבלה לאחר שנשמעו קריאות הסתה נגד מדינת ישראל בהלוויתו של המחבל עלאא אבו ג'מל שביצע את הפיגוע ברחוב מלכי ישראל באוקטובר האחרון.  בפיגוע זה נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי כאשר המחבל התנגש בתחנת האוטובוס במכוניתו ולאחר מכן יצא מהרכב ותקף את קורבנותיו בסכין קצבים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"