ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף הערב (א') את עיתונאי "הארץ" גדעון לוי, לאחר שזה כתב טור בו תקף את בני משפחת גולדין. לדבריו, מדובר ב"שפל חדש של נבזות ורוע לב. במקום לדרוש מהחמאס את שחרורם של הדר ואורון, יחד עם אזרחינו המוחזקים ברצועת עזה, משתלח גדעון לוי במשפחת גולדין ומאשים אותה בהסתה. בושה". ח"כ שולי מועלם תקפה באולפן "לפני כולם" בחריפות את לוי: "הוא מוכיח  את הניתוק שלו מהחברה הישראלית ומסייע לחמאס".

מתוך "לפני כולם", ימים א-ה בשעה 19:30
 כזכור, עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי פרסם  טור בו הוא תוקף את התנהלות משפחת גולדין במאבק להשבת חלקי גופת בנם הדר גולדין הי"ד. "מסע שיסוי לא מוסרי ומקומם", כך מכנה לוי את המהלך שמובילים לאה ושמחה גולדין, אביו ואמו של הדר גולדין חלל צה"ל. "הגולדינים רוצים את גופת בנם בכל מחיר ואת המחיר הם רוצים להשית על שני מיליוני תושבי עזה המקוללים" כותב לוי, "שום התעללות בתושבים אין בה די מבחינתם. שיקפאו למוות, שלא יקבלו חשמל, שהאסירים יעונו עוד יותר בכלא, הכל מקודש בעבור גופת הבן. את ההסתה הזאת אסור לקבל".
שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90
שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

לוי מותח ביקורת על משפחת גולדין שלא היה די לה "במחיר הדמים הנורא שכבר נגבה מתושבי עזה בגלל שלוחמי החמאס העזו בחוצפתם להרוג חייל ישראלי ולחטוף את גופתו לאחר שצה"ל פלש לשטחם".

"הגולדינים הפכו את עצמם למשפחת השכול הלאומית של ישראל", כותב איש השמאל הקיצוני. "מכלל אלפי הרוגי צוק איתן הפלסטינים ועשרות הפלסטינים בגדה שישראל החזיקה בגופותיהם, העולם אמור להתעניין אך ורק בגורלו של בנם ולהזדעזע ממנו. הגולדינים התנגדו ליציאת צה"ל מעזה — שייהרגו עוד אזרחים וחיילים, העיקר שבנם יגיע לקבר ישראל". לוי מאשים את המשפחה כי מתנהלים "כאילו גולדין הוא חלל צה"ל היחיד".

בתגובה להתנגדות בני המשפחה למתן הקלות לתושבי הרצועה כל עוד לא מוחזרת גופת בנם כתב, "הם רוצים שיהיה קר לכל תושבי עזה בחורף ושגם בקיץ לא יהיה להם חשמל. מצדם, שהתינוקות בפגיות ימותו, שהחולים יגוועו — העיקר שגופת הדר תוחזר. בחורף הם מחו שישראל איפשרה לקטאר ולטורקיה לספק סולר לעזה ועכשיו הם מתנגדים לאספקת חשמל לרצועה".

מראשי השדולה להשבת החיילים ח"כ שולי מועלם רפאלי ועמיר פרץ נמסר היום בתגובה לפרסום המאמר: "גדעון לוי מגלה שיאים של אטימות כשהוא בוחר לנבור בשכול של משפחת גולדין האצילה ולהטיח בה האשמות. במקום להציב מכשול נוסף, גדעון לוי יכול היה לנצל את טורו בעיתון להשבת החיילים הביתה או פשוט לשתוק".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20