דף הבית > חם ברשת > ברוכים הבאים לעיר הסרטים Hollyweed

ברוכים הבאים לעיר הסרטים Hollyweed

בליל השנה האזרחית החדשה שינה אלמוני את השלט המפורסם של עיר הסרטים הוליווד במטרה לעודד לגליזציה של מריחואנה

בבוקר השנה האזרחית החדשה התעוררו תושבי לוס אנג'לס וגילו כי השלט המפורסם Hollywood עבר שינוי במהלך הלילה. עוברי אורח שהתלהבו מהשינוי מיהרו לתעד ולהעלות לרשתות החברתיות.

בליל השנה החדשה, הגיע אדם לבוש שחורים אל השלט המפורסם הניצב בהרים וע"י הפיכת האות האנגלית 'O' ל-'E' שינה את הכיתוב ל- Hollyweed. בכך ניסה האדם, שטרם נתפס, להביע מחאה ולעודד לגליזציה של מריחואנה (Weed – עשב).

אין זאת הפעם הראשונה שהשלט המפורסם עובר שינויים. ב-1 בינואר 1976 סטודנט בשם דני פיינגוד שינה את הכיתוב ל-Hollyweed מאותה הסיבה. מאז עבר השלט שיבושים נוספים.

השלט שהפך לסמלה של הוליווד עיר הסרטים, הוצב בשנת 1923 כשלט מכירות לפרוייקט דיור ובמקור נכתב בו "Hollywood Land". תשע שנים לאחר הקמת השלט, קפצה אל מותה מהאות 'H' השחקנית פג אנטוייסטל.

בשנת 1949 רכשה לשכת המסחר של הוליווד את השלט' דאגה לתחזוקתו והשמיטה ממנו את המילה "Land". כשלושים שנה מאוחר יותר, בשנת 1978 עבר השלט שיפוץ בשל נזקי הזמן. הוא נחנך מחדש בטקס חגיגי בשנת ה-75 להוליווד. בשנת 2005 שופץ פעם נוספת.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צפו בתיעוד: כך מסכנים נהגים ערבים את תושבי יו"ש

טרם התברר האם אירוע הדריסה אמש בחוות גלעד הוא פיגוע או תאונה רשלנית, אבל לעזרי טובי מיצהר חשוב להזכיר: "אנחנו כבר שנים צועקים על אוזלת היד של שלטון החוק בכבישי יהודה ושומרון" • ויש גם דוגמא מליל אמש