2:39 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בעקבות הפיגועים: סגירת רחובות ועסקים במזרח י-ם

בעקבות הפיגועים: סגירת רחובות ועסקים במזרח י-ם

בצעד יוצא דופן סגרה המשטרה את הרחוב הראשי במזרח ירושלים ואת העסקים שבו לאחר הפיגוע בו נדקרו שני שוטרים

רחובות סאלח א-דין, סולטאן סולימאן והמרכז המסחרי סמוך לשער שכם נסגרו על ידי המשטרה ועיריית ירושלים בעקבות הפיגוע שאירע סמוך לשער הפרחים בעיר העתיקה, בו נדקרו שני שוטרים ונפצעו באורח קשה.

סגירת הציר המרכזי במזרח ירושלים סמוך לשער הפרחים. צילום: שבי ברנס, פלאש 90
הציר המרכזי במזרח ירושלים סמוך לשער הפרחים. צילום: שבי ברנס, פלאש 90

סמוך לשעה 7:30 לערך זיהה המחבל, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו, שוטר ושוטרת ההולכים לאורך רחוב סולטאן סולימאן לכיוון שער הפרחים, התקדם לכיוונם במהירות, שלף סכין אותה הסתיר בבגדיו, הניף אותה לעברם, הסתער ודקר את השוטר והשוטרת בפלג גופם העליון. על אף הדקירה, השוטר נאבק במחבל, צעד צעד לאחור, דרך את נשקו, ירה לכיוונו ונטרלו.

ההחלטה בעניין סגירת הציר התקבלה על ידי מפקד המחוז והיא מבוססת על שיקולים מבצעיים-חקירתיים-מקצועיים לצורך ביסוס המידע והשלמת חקירת הפיגוע הקשה שארע הבוקר במהלכו מחבל דקר שני שוטרים שנפצעו באורח קשה.
ממשטרת ישראל נמסר כי "במסגרת הערכת מצב שהתקיימה במשטרה, במהלכה הוחלט על הפריסה המבצעית, תגבור הכוחות ופתיחת הציר והחנויות", וכי "המשטרה פועלת במקצועיות וללא משוא פנים במטרה למצות את חקירת הפיגוע ולהשיב את שגרת החיים והביטחון לכלל תושבי העיר".

צוותי מד"א בזירת הפיגוע סמוך לשער הפרחים הבוקר. צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת'

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"