ע"וד בסרגליק המשמש סנגורו של החייל מספר מה מהווה התיק בעיניו "הטיפול בתיק של אזריה הוא לא רק טיפול משפטי בעיני, זהו תיק שישפיע על הצביון שלנו כחברה ישראלית, זהו מאבק על הזהות של כל אחד ואחד מאיתנו".

דיון הפטריוטים בנושא עדותו של מ"פ החייל אלאור אזריה

עוד מספר בסרגליק: "לפני מספר שנים התראיינתי והסברתי שאני נאבק על כל תיק כאילו זה תיק חיי – תיק זה הוא תיק חיינו כחברה וכציבור, האם בשם הכותרות נפקיר חיילי צה"ל לגורלם? האם מעכשיו על כל לוחם לשאת עמו סטופר, יפוי כח לעו"ד ומצלמה ובמקום להגן על חייו ועל חיי חברו מפני מחבל, יידרש להפקיר את החיילים מחשש שמא ירה ולסכן את חייו? האם עלינו לגדל דור של לוחמים מבועתים ומהוססים בזמן פעילות מבצעית?" שואל עו"ד בסרגליק.

עו"ד בסרגליק
עו"ד בסרגליק

לדבריו, "התיק הזה, היה אמור להסתיים, לכל היותר, לפי חומר הראיות, בהליך משמעתי, אצל המח"ט. הלכה למעשה, בשל צילום שהופץ ברשתות החברתיות, ע"י ארגון "בצלם", התבטאו שר הביטחון, הרמטכ"ל וגורמים אחרים, על סמך תחקיר מבצעי חסוי, חרצו את דינו של החייל והשפיעו על ההליך המשפטי. אין לי כל ספק, כעו"ד מנוסה, שגורמים רבים מנסים לנצל את התיק הזה לצורך התקדמות פוליטית ואחרת ושזורים בו שלל אינטרסים".

"הגם שיש תחושה, שהמערכת הבכירה, "רוח המפקד" התגייסה לצורך הרשעתו של החייל, באשמה שהחלה ברצח והפכה להריגה, הרי שחומר הראיות מצביע רובו ככולו לטובת החייל, ואני מצפה, כפי שבאומץ עשו שני שופטי המעצרים בשלב המעצר ובשלב הערר על החלטת השחרור למעצר פתוח, שלא תתאפשר הרשעתו של החייל בעבירת המתה", מדגיש עו"ד בסרגליק

מוסיף בסרגליק: "אנו נתקלים בדברים מאוד חריגים במשפט, כמו עדים שמדברים עם התקשורת ובמערכת הירארכית פיקודית כמו הצבא, מפקדים שאומרים לחיילים כי מדובר במעשה חמור, בליווי נציגת דובר צה"ל, כשאותם חיילים הולכים למצ"ח ונחקרים בהמשך גם בבית הדין. הדבר גובל בשיבוש הליכי משפט, גם מזהם את ההליך המשפטי שצריך להתנהל בצורה נקייה ובנוסף, ממשיכים ומדברים על ההליך עת המשפט מתנהל".

עו"ד אייל בסרגליק משמש כשותף וכבעלים משותף במשרד ״בסרגליק שחיבר ושות', משרד עורכי דין״, משמש יו"ר הוועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין (מחוז תל אביב והמרכז), סגן ראשי הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין, משנה ליו"ר ועד מחוז ת״א, ד"ר ינון היימן, יו"ר ועד מחוז ת״א והמרכז ומרצה בקריה האקדמית. עו"ד בסרגליק בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהקריה האקדמית ובר אילן בהצטיינות יתרה ובעל תואר שני למינהל עסקים במימון ושוק ההון.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.