22:09 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אותרו 2 מהנעדרים בקריסת המבנה, צפו בחילוץ

אותרו 2 מהנעדרים בקריסת המבנה, צפו בחילוץ

כוחות החילוץ איבדו קשר עם 5 הלכודים בקריסת המבנה בת"א, שניים אחרים אותרו באמצעות כלבי 'עוקץ' וחולצו בשלום ו-2 נהרגו. רוב הנפגעים שפונו לבי"ח איכילוב שוחררו

נמשכים החיפושים אחר 5 נעדרים אשר קיים חשש לחייהם בקריסת הבניין באתר בניה ברחוב הברזל בתל אביב ונותק עימם הקשר. צוותי חילוץ והצלה הוזעקו על מנת לחלץ את הנפגעים והלכודים תחת ההריסות וחילצו שני לכודים מתוך ההריסות שהוגדרו קודם לכן כנעדרים. השניים אותרו כשהם בהכרה באמצעות כלבי החילוץ של יחידת 'עוקץ' הצבאית ופיקוד העורף.

חילוץ הלכודים ע"י כוחות ההצלה

חקירה ראשונית העלתה כי היו קיימים ליקויים במבנה וכעת נודע כי מבצע אכיפה נגד חברת דניה סיבוס, לה שייך המבנה, היה אמור להתבצע בעוד כשבוע. עובדים בחברה התריעו על סכנת הקריסה.

המבנה שקרס הנו אתר בנייה של חניון תת קרקעי בעל 4 קומות כולן מתחת לפני הקרקע. 3 קומות קרסו בוודאות ובשלב זה לא ניתן להגיע לקומה הרביעית.

צילום פעולות החילוץ: אסי דבילנסקי, דוברות מד"א

חובשים ופראמדיקים של מד"א הגיעו למקום האירוע. שני הרוגים במקום. 23 פצועים פונו עד כה. 17 מתוכם במצב קל, 6 פצועים במצב בינוני. הנפגעים פונו לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה, שיבא בתל השומר, וולפסון בחולון ובי"ח איכילוב בת"א, כאשר רובם שוחחרו כעת לביתם. חלק מהנפגעים טופלו במקום ע"י הצוותים הרפואיים.

מדוברות ביה"ח איכילוב נמסר: "הגיעו 10 פצועים לחדר הטראומה של בי״ח החולים. 3 הוגדרו עם הגעתם במצב בינוני ו-7 במצב קל. חל שיפור במצב הפצועים שהוגדרו במצב בינוני ו-4 פצועים קלים כבר שוחררו מבי״ח לאחר קבלת טיפול רפואי". בשלב זה נמצאים באיכילוב 6 פצועים המטופלים כעת בחדר המיון. כולם מוגדרים במצב קל וצפויים להשתחרר בשעות הקרובות. בית החולים הכריז על סיום אר"ן (אירוע רב נפגעים) וחזרה לשגרה.

  רגעי קריסת המבנה

נמשכים החיפושים אחר נעדרים  נוספים שככל הנראה נלכדו מתחת להריסות. ההערכה היא כי מדובר ב-5 נעדרים.

במקום נמצאים צוותי כיבוי וכוחות משטרה שהגיעו לסייע בחילוץ הנעדרים. בנוסף, בזירה נוכחים כוחות של פיקוד העורף וכוחות של יחידת החילוץ הארצית.

כוחות החילוץ מחפשים אחר הנעדרים תחת ההריסות. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
כוחות החילוץ מחפשים אחר הנעדרים תחת ההריסות. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, הגיע לאזור האסון ברמת החייל במטרה לעקוב מקרוב אחר פעילות כוחות המשטרה וגורמי החירום וההצלה.

בשעה זו מקיים המפכ״ל חיתוך מצב עם ממ״ז ת״א ויתר גורמי הפיקוד של כוחות החילוץ וההצלה הפועלים בשטח.

המפכ"ל רוני אלשיך בזירת האסון ברמת החייל
המפכ"ל רוני אלשיך בזירת האסון ברמת החייל

המבנה שקרס שייך לחברות דניה סיבוס ואפריקה נכסים. מדובר בחניון שנבנה עבור "אחוזת חוף" – חברה בת של עיריית ת"א.

באזור מורגשים עומסי תנועה כבדים בעקבות סגירת כבישים לרכבים פרטיים. שוטרים מכוונים את התנועה בסביבה.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה, כיבוי אש ומד"א פועלים במקום. כרגע לא ניתן להיכנס למתחם הבנייה בשל סכנת קריסה נוספת". בנוסף ביקשו מהציבור לא להגיע לאזור, על מנת לאפשר לכוחות הביטחון וההצלה לפעול ללא הפרעה.

צילום ממסוק משטרת ישראל
צילום ממסוק משטרת ישראל

יורם לוי, דובר כבאות ארצית, מסר כי "יש אנשים שקבורים מתחת לחול, הקפצנו את כל הצוותים האפשריים, יותר מ-60 לוחמי אש הגיעו למקום. התחלנו בעבודה ידנית. ביקשנו עזרה של פיקוד העורף לנוכח האירוע. הייתה לנו קריסה של בית בעכו לפני כמה שנים ולקח הרבה זמן לפנות את המקום".

מחברת אפריקה ישראל נמסר כי "במהלך ביצוע עבודות ההקמה של חניון הברזל ברמת החייל בתל אביב, על ידי דניה סיבוס, קרסו חלקים מהחניון. למועד זה, החברה בוחנת את הסיבות לקריסה וכן את תוצאותיה והשלכותיה".

עוד נמסר כי "ברגעים אלה דניה סיבוס ואפריקה ישראל נכסים מפנות את כל מאמציהן על מנת לתת מענה מהיר בשטח ומתמקדות בטיפול בנפגעי אירוע חמור זה".

מדוברות חברת דניה סיבוס נמסר: "במהלך ביצוע עבודות ההקמה של חניון 'הברזל' ברמת החייל בתל אביב, על ידי דניה סיבוס, קרסו חלקים מהחניון. למועד זה, החברה בוחנת את הסיבות לקריסה וכן את תוצאותיה והשלכותיה".

יו"ר וועדת העבודה והרווחה, חה"כ אלי אלאלוף (כולנו) הודיע בתגובה: "אני אכנס בדחיפות את הוועדה בראשותי כדי לבדוק לעומק את האסון שאירע הבוקר. נבקש לקבל הסברים מעמיקים ככל האפשר מכל הגורמים הרלוונטים באשר לסיבת האסון הקשה הזה".
הדיון הדחוף בעניין יתקיים בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת יתקיים ביום חמישי הקרוב.

רמת החייל 1
הבניין שקרס ברמת החייל
כוחות החילוץ ברמת החייל
כוחות החילוץ ברמת החייל
רמת החייל לפני זמן קצר
רמת החייל לפני זמן קצר
זירת האסון לפני זמן קצר

 צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה
 צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה
 צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"