4:16 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארגון השייך לאו"ם מוחה על הרס בית המחבל

ארגון השייך לאו"ם מוחה על הרס בית המחבל

ארגון סיוע של האו"ם מגנה את "הריסת העונשין" של בית המחבל רוצח הרב מיכי מרק ז"ל. בנו נתנאל בראיון: "כוח ההרתעה צריך להתחזק"

לאחר הריסת בית המחבל שרצח את הרב מיכי מרק ז"ל בכביש לעתניאל לפני כחודשיים, מוחה "המשרד לתיאום הסיוע ההומניטארי בשטחים הכבושים הפלשתינים וסיוע לאנשים נזקקים", ארגון השייך לאו"ם, על הריסת ביתו של רוצח הרב מיכי מרק הי"ד.

ראיון נתנאל מרק בתכנית "זה היום". הראיון המלא הערב בשעה 19:55

הלילה (ג') הרסו כוחות הביטחון את בית המחבל מוחמד עבד אלמג'יד מוחמד אלעמאירה שבדורא, זאת בעקבות הפיגוע לפני חודשיים בו רצח המחבל אלעמאירה את הרב מיכי מרק ופצע קשה את אשתו, עת נסעו עם ילדיהם מהיישוב עתניאל צפונה.

במשפחתו של הרב מרק ז"ל מנסים להמשיך הלאה וקוראים לממשלה "לפגוע בצורה קשה יותר במשפחות המחבלים כדי שההרתעה תהיה אפקטיבית".

בראיון עם בנו של הרב מיכי מרק ז"ל, נתנאל מרק, מספר בתכניתנו "זה היום" על התחושות שלאחר הריסת בית מחבל אביהם: "יש הרבה רגשות מעורבים. מצד אחד אנחנו שמחים שצה"ל ממשיך לעשות את העבודה ואנחנו מודים לכל כוחות הביטחון, ובראשם חטיבת יהודה והעומד בראשה, על כל הפעולה הקדושה שהם עושים ושהם ממשיכים להגן על מדינת ישראל במצבים קשים כאלה"

"הריסת הבית זה לא מה שיחזיר לנו את אבא בשום צורה. אנחנו שמחים שזה  קורה ואנחנו שמחים שמדינת ישראל ממשיכה לרדוף ולפגוע באויבים שלנו" מסביר נתנאל.

מיכי מרק ז"ל. אביו של יהושע
"הריסת הבית לא תחזיר לנו את אבא". מיכי מרק ז"ל.

על השאלה לגבי החזרת הגופות שארעה בסמיכות להריסת בית המחבל ונראית כמו סותרת אותה, אומר מרק: "אני לא יודע לגבי החזרת גופות אבל לגבי הריסת בתים זה צעד חשוב אבל אני יודע שזה לא מספיק" אומר נתנאל.

"משפחות טרור ממשיכות לחנך את הילדים גם אם הבתים נהרסים, ולשלוח אותם לדרך המוות כדי לפגוע בעם ישראל בדרכים כאלה ואחרות. צריך לפגוע בצורה קשה יותר במשפחות המחבלים כדי שההרתעה של מדינת ישראל תהיה אפקטיבית ולא משהו נקודתי וזמני".

"כח ההרתעה צריך להתחזק"

מרק מרחיב "אנחנו רואים שכל החזרות המחבלים, גם המחבל שרצח את אבא, אחד מהחולייה היה ממשוחררי עסקת שליט בפעימה השניה. כך אנחנו רואים שכשכוח ההרתעה של מדינת ישראל צריך להתחזק כדי למנוע פעילות של טרור".

בקשתו של מרק מהממשלה היא להגביר את ההרתעה כדי שהמקרה שקרה להם לא יחזור על עצמו "אנחנו רוצים לבקש מהממשלה שתמשיך לתת לצה"ל כח לפעול בצורה טובה כמו שצה"ל ממשיך ועושה".

"ולבקש או לדרוש שאפקט ההרתעה שאותו אנחנו מחפשים בהריסת בתים יהיה אפקט שבאמת ירתיע אותם כי אנחנו רואים שהריסת בתים זה לא מה שמרתיע או מפסיק את הטרור במשפחות טרור שממשיכות לפעול בטרור נגד אזרחי מדינת ישראל" לסיום הוא אומר "אני רוצה לסיום להודות לממשלת ישראל על כל פעולתם".

הלילה הרסו כוחות הביטחון את בית המחבל

בהתאם להנחיית הדרג המדיני, הרסו הלילה (ג') כוחות צה"ל בשיתוף עם לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי את בית המחבל מוחמד עבד אלמג'יד מוחמד אלעמאירה שבדורא. הריסת בית המחבל בוצעה בעקבות פיגוע הירי שביצע בציר 60, סמוך לצומת אדוריים, בתאריך כ"ה בסיוון התשע"ו, 1 ביולי 2016, בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל ונפצעו שניים מבני משפחתו.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

בצה"ל מדגישים כי הרס בית המחבל מוחמד עבד אלמג'יד מוחמד אלעמאירה שבכפר דורא בוצע בהתאם להנחיית הדרג המדיני. כזכור הרב מרק הי"ד, מנהל הישיבה בעתניאל שבדרום הר חברון, נרצח בפיגוע ירי על ציר 60 סמוך לאדוריים בראשית חודש יולי האחרון. באירוע נפצעו רעייתו ובתו.

כמעט במקביל, דווח הבוקר (ג') מסוכנות הידיעות הערבית 'מען' כי במהלך הלילה העביר צה"ל את גופת המחבל שביצע את פיגוע הדקירה סמוך למגדלי עזריאלי באוקטובר האחרון למשפחתו. תאאר אבו גזאלה, בן 19 ממזרח ירושלים, דקר 5 בני אדם בפיגוע דקירה ונורה למוות על ידי קצין של חיל האוויר במהלך מרדף אחריו.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב