דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנה של השופטת נאור מתמודד בליכוד: "אני לא דובר בג"ץ"

בנה של השופטת נאור מתמודד בליכוד: "אני לא דובר בג"ץ"

נפתלי נאור, בנה של הנשיאה הפורשת מרים נאור, מתמודד מטעם הליכוד לכנסת: "אני חושש שאנחנו, אנשי הליכוד, לא נדע לשמור על ארץ ישראל. האידאולוגיה שלי היא שלמות הארץ"

מועמד מפתיע מתמודד ברשימת הליכוד בכנסת הבאה – נפתלי נאור, בנה של נשיאת בית המשפט העליון היוצאת מרים נאור.

נפתלי נאור
נפתלי נאור. צילום מסך

 

השופטת נאור עוררה בשנה האחרונה זעם רב בקרב חוגי הימין בכל מה שקשור לפסיקותיה בנוגע להתיישבות והמסתננים. אלא שנאור הבן מקפיד להציג עמדות לאומיות נחרצות. "אני דור שלישי בליכוד", הוא אומר באולפן 'לפני כולם' הערב (א'). "אבי עבד כמזכיר הממשלה, וסבתי הייתה חברת כנסת מטעם תנועת החירות ואחותו של מפקד האצ"ל".

כשמזכירים לו את פסיקותיה השנויות במחלוקת של אמו, הוא מבקש לעשות את ההפרדה ולהתמקד בו ובעמדותיו. "כל עמדותיי נגזרות מאידאולוגיה. אני בעד לעורר את השיח האידאולוגי בליכוד. אני מדבר על משנתו של ז'בוטינסקי, אני מדבר על משנתו של בגין ועל חוקת הליכוד שאושררה בשנת 2015".

"לא דובר של בג"ץ". צילום: פלאש 90
"לא דובר של בג"ץ". צילום: פלאש 90

 

כשהוא נשאל מהן עמדותיו בכל הנוגע להגבלת בית המשפט העליון ועל דברי הנשיא על כך שיש מתקפה על בית המשפט העליון, הוא משיב: "אני לא חושב שיש מתקפה וגם אם יש ביקורת היא נובעת ממתח טבעי שיש בין הרשויות. אני לא רואה משהו קטסטרופלי. ראש הממשלה דיבר על הצורך להגיע להבנות ואני בטוח שהוא, שרת המשפטים והנשיא החדשה יגיע להבנות". עוד הוא מוסיף: "אני לא דובר של בג"ץ".

עמדותיו המדיניות, על פניו, נטועות עמוק בימין. "בגוש קטיף היה גירוש מאוד מאוד אכזרי", הוא אומר. "אני דוחה את הרעיון של השר אלקין להעביר שכונות ערביות שהן חלק מירושלים אל מחוץ לעיר ולמעשה ליצור רצף טריטוריאלי של שכונות פלסטיניות מרמאללה ועד הר הבית. אני מתנגד לזה בתוקף בגלל אידאולוגיה. והאידאולוגיה שלי היא שלמות הארץ. אם אנחנו, אנשי הליכוד, לא נדע לשמור על ארץ ישראל ונתחיל עם כל מיני ויתורים קטנים אני חושש מאוד ממה שיקרה פה".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

דיוויד מאיירס מונה לנשיא הקרן לישראל חדשה

מאיירס, יהודי-אמריקאי, מונה לנשיא ארגון השמאל הקיצוני 'הקרן לישראל חדשה'. לאורך השנים התבטא באופן נחרץ בעד מדינה פלסטינית ונגד ההתיישבות ביהודה ושומרון