היום (ה') צייץ העיתונאי עמית סגל בחשבון הטוויטר שלו כי אחת ההצעות שעלו בישיבה בין בכירי האוצר למשרד ראש הממשלה, הייתה לבטל לחלוטין את השידור הציבורי, זאת על ידי סגירת , בנוסף לבלימת הקמתו של המחליף המיועד – .

מהומת מתוך 'הפטריוטים' אמש (ד')

עמוד התווך של ההצעה נשען על חוות דעת מקצועית שהגיש אמיר לוי, בכיר במשרד האוצר, כבר ב-2003. ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכח בדיון הביע את תמיכתו בצעד. אם התכנית תתקבל, הכסף הרב המושקע ברשויות השידור אמור להיות מנותב לאוכלוסיות חלשות בצפון.

בין המתנגדים העיקשים למהלך הוא שר האוצר משה כחלון, אשר הגדיר לאנשי סיעתו את פתיחת התאגיד כ"מבחן שלנו כסיעה בקואליציה" וכמקום להגיד לראש הממשלה "עד ".
בתוך כך, יו"ר ועדת הכנסת, יואב קיש, עושה מאמצים על מנת להעלות הצעות ייעול להתנהלות רשות השידור ומנסה לדחוק בכחלון להסיר את התנגדותו למהלך.

רשות השידור: רקורד של מעילות בכספי ציבור

ב-2014, דו"ח מבקר המדינה הגדיר את התנהלות הכספים ברשות השידור כ"רשלנית, לקויה ולא מקצועית". 13 שנים קודם לכן, חשף מבקר המדינה כי עובדים ברשות השידור קיבלו משכורות על שעות עבודה ביום כיפור.
ייתכן והרקורד הבעייתי בניהול כספי ציבור, איבוד אמון דעת הקהל והרצון להתייעלות בגופי הממשלה גרמו לבכירים במשרד האוצר להעלות את ההצעה את השידור הציבורי.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בתגובה כי "אם יסגרו את השידור הציבורי, אשית את המדינה".:עוד באותו נושא