פז גלעד, עו"ד ישראלי הפעיל בתנועת ה-, פנה לקנדה בבקשה לקבל מקלט מדיני בטענה כי הוא נרדף על ידי ישראל. בעבר היה פז פעיל במפלגת מרצ ובארגון "אמנסטי ישראל". בעבודתו כעו"ד לענייני עבודה וזכויות אדם ייצג בעיקר לקוחות ערבים מישראל ומיו"ש.

דיון הפטריוטים בנושא מבקש המקלט

לפני כשבועיים נחת גלעד במונטיראול והגיש בקשה לקבל מקלט מדיני. "מה שקרה זה ההצהרות האחרונות של כבוד השר גלעד ארדן שבעצם בא והודיע שאנחנו נשלם מחיר", אמר פז בראיון לאראל סג"ל בגל"צ. הוא "התחיל עם פעילי ה-BDS הזרים ודיבר על מניעת כניסה גירוש וכיוצ"ב".

לדבריו, השר ארדן "היה מאוד שמח לעשות את זה גם לפעילי BDS כמוני בעלי ת"ז כחולה וילידי הארץ". מה שלטענתו מונע מהשר לעשות כן היא בעיה משפטית, "אז הוא בא ומחפש להכאיב לנו במקומות אחרים. הבוקר הוא כבר דיבר על מניעת השתתפות במכרזים".

סג"ל והמגיש שלצידו, נדב אבוקסיס הקשו ושאלו כיצד נראית הרדיפה עליה מדבר פז. "באה ממשלת ישראל ואומרת 'אדוני אתה ושכמותך לא רצויים בישראל'. למסר הזה קוראים רדיפה פוליטית חד וחלק ולכן אני נאלץ לחפש את מקומי במקומות אחרים".

פז אמר שגם בקנדה ימשיך בפעילות החרמות נגד מדינת ישראל. "תשמע אנחנו מסומנים העובדה שמדיה חברתית בישראל מנוטרת זה סוד גלוי. הודה בזה הרמטכ"ל בפה מלא", אמר למראיינים שהזכירו לו כי זה המצב גם בקנדה עצמה.

"אני ישראלי שמאמין בדרך אחרת". עו"ד גלעד פז ()
מרגיש נרדף.
 כשנשאל מי בדיוק רודף אחריו בת"א הפלורליסטית בה הוא מתגורר הוא השיב "מודיע שר בממשלת ישראל שהקבוצה הפוליטית שלי מטורגטת וינקטו נגדה באמצעים על מנת לפגוע בה".

לדבריו אי היכולת להתמודד במכרזי המדינה אותה הוא מחרים היא "רק דוגמה שהעלה כבוד השר". בנוסף, "מודיע כבוד השר ארדן שכרגע יושבת ועדה במשרד לעניינים אסטרטגים, יושבת על המדוכה ומחפשת למעשה איך להכאיב לאנשים כמוני".

כשנשאל מה מונע מעו"ד כמוהו לעתור בנושא זה לבג"ץ השיב פז: "תאורטית אני יכול לפנות לבג"ץ, אבל במדינה שמתנהלת באופן כזה, בג"ץ מתפקד כאיזשהו ילד הולנדי, תוקע אצבע בסכר ומונע נקודתית מהלכים אנטי דמוקרטיים כאלה ואחרים"

"יכול להיות שבג"ץ יתן סעד אבל אני לא חושב שבראיה כללית נכון לתת לו להתנהל כאותו ילד הולנדי", הסביר.

בראיון שנתן פז ל-YNET, אמר פז כי הוא לא מאמין במדינת ישראל: "אני מאמין שהרעיון הציוני היה טעות ביסודו, שעד היום אנו משלמים עליו מחירים יקרים. החטא הקדמון היה הנכבה ולאחר מכן זה הכשיר את השרץ של הכיבוש של 67' והידרדרות המצב. אני תומך ב-BDS כי לדעתי מדינת ישראל לא מבינה שפה אחרת", אמר פז.

על הטענה שהוא בוגד בארצו אמר פז: "ישראל היא מדינה דמוקרטית. אני לא מחויב לאמץ כל אג'נדה של מדינת ישראל כמו איזה תוכי. אני מבין שיש פה שטיפת מוח של כל העולם נגדנו. ראינו את זה היטב בחוק העמותות שמסמנות מדינות ידידותיות שתומכות בארגוני זכויות אדם – כמו הולנד, נורבגיה ושבדיה – כמדינות זרות עוינות. כולם אנטישמים, כולם שונאים אותנו. אני ישראלי שמאמין בדרך אחרת. יצאתי מהארץ בכיוון אחד ואחזור רק אם יהיה שינוי דרסטי במדיניות".

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/279660293" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב לטענותיו של עו"ד פז ואמר: "לפי עמדותיו של מר פז, ברור לכול שהוא רוצה לעזוב את ישראל בלי שום קשר למאבק בחרם או לנושאים אחרים. הוא כנראה משתמש בתירוצי החרם רק כדי לנסות לקבל אישור שהיית קבע בקנדה".

"במדינות רבות ברחבי העולם פעילות להחרמת ישראל אינה מותרת בחוק או שיש בגינה מחיר, למשל אי-השתתפות במכרזים באותה מדינה, לכן ברור שגם בישראל צריך להיות מחיר לאלה שמוציאים את דיבתה ופועלים כאן כדי שישראל תוחרם ברחבי העולם".

קנדה: מורה הושעתה בשל תמיכה בטרור הפלשתיני

על אף ציפיותיו הגדולות שתולה פז במדינת המייפל, לא ברור אם זו תקבל אותו בזרועות פתוחות. היום הושעתה נאדיה שופאני, מורה לבנונית בביה"ס המחוזי הקתולי, "דופרין- פיל", הסמוך לטורנטו בשל תמיכה בטרור הפלשתיני. במהלך נאום שנשאה בחודש יולי בעצרת יום אל קודס בטורנטו קנדה, התבטאה המורה בעד המאבק הערבי ולא הביעה התנגדות לחיסול המדינה היהודית.

נאום ההסתה של של שופאני

לפני כחודש הוחלט להוציאה לחופשה בתשלום והחלטה זו תקפה עד לבירור נוסף של הדירקטוריון בעניינה.

"בכל דרך אפשרית בשביל המטרה העליונה: שחרור  כל פלשתין", אמרה בנאומה. "יש להתנגד לכיבוש הישראלי ולתמוך בעמידה האמיצה של הפלשתינים באזור".

"אני מבקשת שתתמכו בכל דרך בהתנגדות לצבא הישראלי. חובה לתמוך באופן גורף בחרם הכולל על מדינת ישראל. רק כך פלשתין תשוחרר בקרוב מאוד", הוסיפה שופאני.

בהנהלת ביה"ס אמרו כי יטפלו במורה שנהגה בחוסר מקצועיות, ביד קשה. לדבריהם, במהלך נאומה הסיתה המורה ואף תמכה בטרור. במרכז לענייני ישראל והיהודים  ברכו על השעייתה של המורה ואמרו כי זהו צעד מתבקש.

הושעתה. שופאני. צילום מסך
הושעתה. שופאני. צילום מסך
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.