הזמר והיוצר בוב דילן לא יגיע לטקס קבלת פרס הנובל לספרות בו זכה, כך הודיעה ועדת פרס הנובל. דילן  בן ה-75 זכה בפרס "על המצאת ביטויים פואטיים חדשים במורשת השירים האמריקאית הדגולה".

הזמר מסר כי "קיווה לקבל את הפרס באופן אישי, אך התחייבויות אחרות הופכות זאת לבלתי אפשרי" ועל כן ייעדר מן הטקס שייערך ב-10 בדצמבר בשטוקהולם, שוודיה.

ברוך מרזל מספר לפטריוטים על הקשר המשונה בין בוב דילן והרב כהנא

ועדת הפרס היוקרתי הודיעה כיהיא "מכבדת את החלטתו של בוב דילן", וציינה כי אי הגעתו של דילן לטקס הנה "בלתי שגרתית אך לא יוצאת דופן". כדוגמה ציינה הוועדה את חתני פרס הנובל לספרות שנעדרו מהטקס בעבר ובהם המחזאי והסופר האוסטרלי אלפריד ג'לינק שטען כי הוא סובל מחרדה. "הפרס עדיין שייך להם, כמו שהוא שייך עכשיו לדילן".

עוד נאמר בהודעה הוועדה: "אנחנו ממתינים לנאום קבלת הפרס של דילן, שהוא מחויב לערוך תוך שישה חודשים ממועד הטקס".

כזכור, דילן הוכרז כזוכה בפרס הנובל ב-13 באוקטובר. אך רק לאחר שבועיים של ניסיונות כושלים להשיגו מצד מזכירות ועדת הנובל, יצר דילן לבסוף קשר עם עם חברי הוועדה השוודית והודיע כי ישמח לקבל את הפרס.

חבר בולט באקדמיה השבדית מתח אז ביקורת על התנהלותו של דילן וכינה אותו "יהיר וחסר נימוס".

בראיון לעיתון הבריטי 'דיילי טלגרף', שנערך לכבוד תערוכת ציוריו בלונדון, הביע דילן סיפוק מזכייתו בפרס היוקרתי: "שמח לקבל פרס נובל לספרות". הוא הבהיר אז כי יגיע לטקס רק אם הדבר יתאפשר.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20