נאם היום (ד') במושב 'תחושת הביטחון שבפנים' שבכנס השלטון המקומי המתקיים אתמול והיום בגני התערוכה. בנאומו התייחס לסוגיית חיזוק תחושת הביטחון של התושבים במציאות ביטחונית ופלילית מורכבת, השיב לטענות ראשי הרשויות בישובים על התנהלות המשטרה וקרא להם לשתף פעולה עם משרדו.

על טענות ראשי הרשויות הערביים לגזענות בהתנהלות המשטרה באירועי אום אל חירן בפרט וביום-יום בכלל אמר ארדן: "ראשי הרשויות בישובים הערביים הם פרטנרים של המשטרה. מיניתי לראשונה מאז קום המדינה ניצב ערבי, אנחנו מקימים תחנות משטרה חדשות בישובים ערביים. רק כך ניתן לתקן את אותו עוול היסטורי של איים שלמים בתוך מדינת ישראל שלא ניתנים שם שירותי כמו בכל מקום אחר במדינה. וזה לא בגללנו, אלא בגלל חוסר שיתוף פעולה. אני קורא לכם לשתף איתנו פעולה, למרות שיש גורמים בחברה הערבית שמנסים להלך איימים על מי שעושה זאת. אין בסיס להפיכת העניין ללאומני. מי שבא ותוקף וזורק אבנים על כוחות המשטרה, לא יכול אח"כ לבוא בטענות".

"באיים שלמים בתוך מדינת ישראל לא ניתנים שירותי אכיפה". ארדן בכנס השלטון המקומי

השר לביטחון פנים אף פנה לראשי הרשויות הערביים ואמר כי הוא מתפלא על שתיקתם בפרשת ח"כ באסל גטאס: "בא חבר כנסת שמייצג אתכם, מבריח פלאפונים למחבלים, ואתם לא אומרים כלום".

ארדן המשיך ואמר: "אני ממוקד בלהרחיב את הפרויקטים של המשרד, בין אם זה 'עיר ללא אלימות', הרשות למלחמה בסמים, מצילה, וכו'. אנחנו מובילים עכשיו מהלך של איחוד כדי לקבל אפקטיביות והיא תקרא הרשות הלאומית למאבק באלימות סמים ואלכוהול".

המושבים המקצועיים עם ראשי ובכירי קרן קימת לישראל מתקיימים במסגרת כנס הוועידה השנתית השישית של השלטון המקומי בישראל וקרן קימת לישראל.

"אותי לימדו שגם אם לא תפסו את הרוצח, זה אל אומר שלא היה רצח"
"אותי לימדו שגם אם לא תפסו את הרוצח, זה לא אומר שלא היה רצח"

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.