בארגון השמאל "עמק שווה" קוראים לציבור הרחב לא להגיע לאתרי התיירות ביהודה ושומרון,במהלך החג אלא לבחור בטיולים ב"תוך ישראל", כהגדרתם. לטענת הארגון, בחירת מסלול היא מעשה פוליטי ולכן לבחור לא לטייל ביו"ש פירושו, "להתנגד לנעשה באתרי העתיקות בשטחים בשם ההתנחלויות".
מתוך , ימים א-ה בשעה 22:00

בפוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של הארגון נכתב: "בימים הקרובים נקבל הזמנות והצעות לבקר כמעט בכל גן לאומי ואתר עתיקות אפשרי. בפרסומות לא יזכירו לנו אלו אתרים נמצאים בשטחי הגדה המערבית ואילו בתוך ישראל. רק תבואו, תהנו ותפתחו את הארנק".עוד נכתב בפוסט כי: "בחירת מסלול טיול זה מעשה פוליטי" והציעו למטיילים "לבחור לבקר באתרים בתוך ישראל ולא בשטחים", מכיוון ש"זאת הזדמנות לחזק את התושבים החיים לצידם, להתנגד לנעשה באתרי העתיקות בשטחים בשם ההתנחלויות וליהנות מסיפורים היסטוריים רב תרבותיים שלאו דווקא מלווים במסרים פוליטיים".

ירון רוזנטל, מנהל בי"ס שדה כפר עציון, בו יקיימו בפסח הקרוב פסטיבל טיולים, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "אחרי שהבינו שאין להם קייס משפטי וביטלו את התביעה שהגישו נגד בית ספר שדה הם (עמק שווה) מנסים להחרים אותנו!". עוד הוסיף רוזנטל, "אתם קוראים להחרים את אתרי התיירות בגוש עציון ולחזק את שכנינו הערבים. אם עם ישראל היה מקבל את העמדה שלכם, היו מאות משפחות פלסטיניות שבני משפחתם עובדים איתנו, מאבדות את פרנסתן". וסיכם "אני מזמין את כל עם ישראל לבחור נכון בפסח הקרוב, לבוא לבקר באתרי התיירות והמסלולים המיוחדים שלנו בגוש עציון ולחזק עוד יותר את הקשר של הילדים והמטיילים להיסטוריה ולמורשת שלנו".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.