צ'רלי אזריה אביו של הלוחם אלאור אזריה שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל ונידון לעונש של 18 חודשי מאסר, התראיין היום לדנה סומברג בתכנית "לפני כולם" בערוץ 20. אזריה אמר כי במכתב שהפנו היום בני המשפחה לחברי הכנסת הם מספרים את סיפורו של אלאור ומבקשים להבהיר "מה קרה שם בדיוק". "חלק מגורמי תקשורת שונים עיוותו את האירוע ורציתי שישמעו ממקור ראשון את מה שהיה בדיוק" אמר אזריה.עוד הוסיף, "אני באתי לזעוק ממקור ראשון כדי שיעזרו לי לשחרר את הבן שלי, אני שלחתי את הבן שלי על מנת להלחם ולשמור על מדינת ישראל, בתור לוחם בהתנדבות ואני דורש מהממשלה שיגבו אותו וישחררו אותו הביתה".

על השנה הקשה שעברה על המשפחה סיפר האב, "קשה לנו מאוד, האור כבה בבית, אנחנו מנסים להחזיק מעמד בזכות התומכים המדהימים". אזריה הבהיר כי המשפחה רואה במאבק עבור בנם מאבק עבור כל לוחמי צה"ל, "היום זה הבן שלי, מחר זה יכול להיות הבן של מישהו אחר או הנכד של של מישהו אחר".אזריה קרא לנשיא ריבלין לחון את אלאור, "כפי שנשיא המדינה מר ריבלין אמר, צה"ל הוא צבא העם ולא יכול ללכת נגד העם,והיום העם דורש לשחרר את אלאור הביתה, ועל כך אני מבקש מכבוד הנשיא לעמוד ברצון העם".

אזריה דיבר גם על הקושי להתמודד עם התבטאויות של אנשי תקשורת כלפי המשפחה, "כשאנשי תקשורת קוראים לי אבא של רוצח, אני בתור אדם ששירת את המדינה כמעט 30 שנה, שלי יקראו אבא של רוצח? אני לא מוכן לקבל את זה".

לשאלה כיצד מתמודד אלאור עם המצב ענה אזריה, "אלראור יושב כמעט 12 חודשים במעצר פתוח, מה שאומר שמשעה 13:00 בצהריים הוא לבד בין ארבע קירות. זהו לוחם מצטיין בן 21, זה הזמן עבורו לצאת עם החברה ולצאת עם חברים" אזריה סיפר כי בנו לא איבד את האמון והאהבה לצה"ל ובשיחות עמו הוא מביע רצון לשוב ולשרת ביחידתו,  "הוא כל כך אוהב את צה"ל שזה משהו לא להאמין, כשהוא מדבר אתי אחרי כל העוול שעבר הוא אומר לי שהוא רוצה לחזור לגדוד".

לשאלה מדוע מתעקשת המשפחה על ערעור ומאבק קשה ולא מעדיפים לקבל את הדין ענה האב, "אם אנחנו יודעים שאלאור חף מפשע, למה שנסכים שייכנס לבית הסוהר?", אזריה לא פסל את האפשרות לוותר על הערעור בתנאים מסויימים "אם היו מגיעים עם הצעה ריאלית ייתכן ולא היינו הולכים לערעור", אמר.

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20