מתרגלת למציאות חדשה של ולפיכך לובשי מדים ברחובות הפכו למחזה פחות נדיר מבעבר. הדריכות ברורה לאור גל הטרור ששטף את היבשת בחודש האחרון וכלל את פיגוע הדריסה ביום הבסטיליה בניס שבצרפת, עריפת ראשו של כומר בכנסייה בנורמנדי, פיגוע ההתאבדות באנסבך גרמניה ופיגוע הגרזן ברכבת בגרמניה גם כן. כל האירועים בוצעו ע"י פעילי דאעש.

הפטריוטים מדברים על אירופה מוכת הטרור

כעת נערכים ביבשת למנוע פגיעה בתיירים הנופשים ובמקומיים.  בקאן שבצרפת לדוגמה, נאסרה הבאת תיקים לחוף הים מחשש שיכילו מטעני חבלה.

בתוך כך האפיפיור פרנציסקוס מתעקש שלא להשתמש בשיח מכליל: "אני מאמין שבכל דת יש קבוצה קטנה של פונדמנטליסטים. אני לא אוהב לדבר על אלימות אסלאמית משום שמדי יום כשאני קורא עיתונים אני רואה אלימות – הבחור הזה שרוצח את החברה שלו, בחור אחר שרוצח את חמותו – ואלה נוצרים שהוטבלו. אם אני מדבר על אלימות אסלאמית אני חייב לדבר גם על אלימות קתולית". לדבריו ארגון דאעש "זה לא אסלאם".

שוטרים בחופי צרפת
שוטרים בחופי צרפת. צילום מסך

באולפן הפטריוטים אמר אראל סג"ל: "הם מתחילים להכיר מציאות מזרח תיכון באירופה". "הסתובבתי באיטליה אני אומר לך ברצינות חיילים במדים לא שוטרים במרכזי העיר בכל מיני מקומות אני לא זוכר דברים כאלה", סיפר קלמן ליבסקינד.

הני זובידה אמר: "הייתי במדריד הייתה נוכחות משטרה שאלתי אנשים ואמרו זה לא נורמלי הם בצמתים מאוד חשובות הם עומדים עושים ביקורות עוצרים מכוניות שואלים שאלות". בני רבינוביץ' שאל "מה בעצם אתם מציעים שניסע לאילת במקום לאירופה? בואו נהיה רציניים. לטורקיה ניסע? שמה עצרו את כל העיתונאים".

אראל אמר: "אני רוצה להציע לכם מחשבה. אני באמת חושב שמדינת ישראל מפספסת פה נקודה בימים שהטרור הופך להיות מכה של כולם ומצרים הופכת להיות פחות אטרקטיבית שלא נדבר גם על טורקיה פחות אטרקטיבית". בני השיב לאראל "אבל המחירים בארץ נהיו מטורפים. אתה נוסע לחו"ל עם טיסה טיולים והכל ואתה לא מתקרב לחופשה לאילת".

עירית לינור ביקרה "אני מרגישה סוג של שמחה לאיד. זאת מציאות קשה מאוד מה שקורה באירופה זה לא דבר שצריך לשמוח עליו"." אם היה יוצא לנו מה משהו אז הייתי אומרת 'סבבה'. מה שימנים קוראים לו 'עכשיו הם יבינו מה אנחנו עוברים' . אבל הם לא מבינים אז מה שיוצא זה עוד מקום בחו"ל שהופך להיות מסוכן ולא נעים" הוסיפה.

"גם האמירה של האפיפיור קיבלה כותרות ראשיות" אמר הני "אני לא חושב שהם מבינים נראה להם קצת ביזארי".עירית הזכירה "אני זוכרת שישבנו פה אחרי הפיגוע בענק ברכבת במדרדיד ואמרנו 'עכשיו הם ידעו ויהיו לטובתנו'"."הישראלים לא מבינים שכשיש טרור זה אומר משהו אז שהספרדים יבינו?", השיב קלמן.

בני רבינוביץ' אמר: "הם לא ישנו את המדיניות שלהם אבל אין ספק שהלחץ המאסיבי של אירופה על ישראל וללכת עם הפלשתנים הלחץ במידה רבה יופחת".

קלמן הסביר כי "התיירים האירופים לא באים לאילת כי נורא יקר שם. וגם אמרו לי חברים באירופה שכשהם צופים בטלויזיה עושה רושם שגם פה לא נורא בטוח".

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.