"חוק המואזין" מסרב לרדת מסדר היום: בעקבות התבטאותו של ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כי על ערביי ישראל למרוד בחוק, פנה יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד טיבי.

אחמד טיבי ורוברט אילטוב. פלאש 90
אחמד טיבי ורוברט אילטוב. פלאש 90

במכתבו ליועמ"ש הממשלה כתב אילטוב: "אני פונה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ אחמד טיבי. אחמד טיבי התראיין היום לרשת אלמיאדין בלבנון המזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה בנוגע לחוק שלי, חוק המואזין"

עוד כתב אילטוב: "אחמד טיבי קרא לכל הציבור הערבי בישראל לנהוג בסרבנות כלפי החוק ואף לצאת למרד נגד מדינת ישראל. אחמד טיבי מסית ללא הרף ציבור שלם נגד מדינת ישראל בשירות ארגוני טרור שקוראים להשמדת ישראל".

"מדובר בגיס חמישי שכל פועלו ומרצו מתועלים למען פגיעה והסתה נגד מדינת ישראל ובריבונותה". לפי ח"כ אילטוב "אפעל בכל המישורים על מנת שבוגדים ומחבלים לא יהיו שליחי ציבור בכנסת ישראל".

טיבי: "קורא למרד מצד האזרחים המוסלמים"

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) קורא למרד מצד האזרחים המוסלמים בעקבות הצעת החוק לאסור על בתי תפילה לקרוא למתפללים באמצעות מערכות כריזה ("חוק המואזין"). אמש (שני) התראיין בנושא חבר הכנסת אחמד טיבי לרשת "אלמיאדין" וקרא למרד: "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד נגד החוק הזה ומי שמאחורי החוק הזה – נתניהו. המטרה היא ירושלים".

דיון הפטריוטים בנושא "חוק המואזין"

"מכאן, מתחנת אל מיאדין, ומעל לכל במה, אני אומר ואני חוזר צריך שתהיה סרבנות ומרד נגד החוק הזה, שאף אחד לא יציית לחוק הזה. אני קורא לכל העם שלי שיסרבו לחוק הזה עד שהוא יגיע לקריאה שלישית בכנסת ויאשרו אותו". כך אמר בראיון ח"כ טיבי.

טיבי השווה בין קריאת המואזין בקולי קולות חמש פעמים ביום לבין הצפירה המודיעה על כניסת השבת: "גם לנו בימי שישי ושבת מפריעה הצפירה, גם אנחנו בחגים לא יכול לנסוע ביום כיפור בגללכם, אבל אנחנו לא מדברים על זה ולא מתנגדים".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא