ארגון "שורת הדין" פנה למזכיר המדינה האמריקאי בדרישה לעצור את מימון סוכנות הסיוע האמריקאית ANERA שמעבירה כספים לארגונים המזוהים עם חמאס והג'יהאד האיסלאמי, כך נחשף היום (ג') בתכניתו של אראל סג"ל בגל"צ.

מתוך הפטריוטים יום ב' 14.2.17

בתחקיר חדש שערך הארגון הישראלי "שורת הדין" התברר כי כספי סיוע שהעביר הממשל האמריקאי בשנים האחרונות לשיקום רצועת עזה, הועברו לפעילויות טרור ולגורמים המזוהים עם חמאס והג'יהאד האיסלאמי. מן התחקיר עולה כי ה-USAID, זרוע של מחלקת המדינה, העבירה מליוני דולרים באמצעות ארגון ANERA , המציג עצמו כסוכנות סיוע המוניטרי למדינות עולם שלישי ולפלסטינים, למפעלי הרווחה והחינוך של החמאס והגי'האד האיסלאמי בעזה. ארגונים אלה מוגדרים בארצות הברית כארגוני טרור.

ארגוני הסיוע מממנים בכסף אמריקאי הצגות בהן מציגים ילדי גן חטיפת ורצח חיילי צה"ל

בין הפעילויות שממנים ארגוני הסיוע הפלסטינים באמצעות כספי משלם המיסים האמריקאי: מסגד שנחנך במעמד ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה ומשמש מאז כמוקד הסתה ועידוד טרור, גן ילדים שבו מתרגלים רצח וחטיפה של חיילי צה"ל ושיגור רקטות לעבר ישראל ושורה ארוכה של פעילויות טרור נגד מדינת ישראל. הכסף מפנה לארגוני טרור תקציב לביצוע פעולות טרור כמו חפירת מנהרות וירי רקטות לעבר ישראל.

בעקבות הגילויים החדשים פנו ב"שורת הדין", למזכיר המדינה האמריקאי החדש רקס טילרסון בדרישה לעצור את המימון לסוכנות הסיוע האמריקאי ARENA וזאת בשל הטענה כי הסוכנות מסייעת בפועל לארגוני טרור באמצעות תרומה למפעלי הרווחה והחינוך של ארגוני ג'יהאד מובהקים. בנוסף, דורשים ב"שורת הדין" מהמזכיר כי יחיל חובת שקיפות על ANERA אשר לא חלה עליו בתקופת הממשל הקודם. נציין כי בשנים 2015-2016 קיבל ANERA מארגון ה-USAID מענקים בסך 53 מיליון דולר.

בפנייתה למזכיר המדינה ביקשה מייסדת ויו"ר "שורת הדין", עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, כי טילרסון יפעל בהתאם לחוק האמריקאי ויימנע את העברת הכספים העקיפה לארגוני הטרור. זאת בייחוד לאור עמדת הקונגרס שהציב מגבלות על תרומות כספים לישויות תומכות טרור.

"במסווה של ארגון הפועל למען פליטים ונזקקים הפכה הסוכנות האמריקאית לבת בריתם של ארגוני טרור", אמרה עו"ד דרשן לייטנר. "מהתבוננות בממשל החדש בארה"ב וברוח החדשה המנשבת מהבית הלבן וממחלקת המדינה, אני מקווה ומאמינה כי המימון הפדרלי ל-ANERA יופסק, כל עוד זו ממשיכה לממן טרור. כך נגיע לפגישה בתשתיות הטרור שנבנות מחדש ברצועה".

כזכור, באוגוסט האחרון פורסם כי מוחמד ח'לבי, מנהל ארגון "World Vision" ברצועת עזה, פעל כסוכן סמוי של חמאס בתוך ארגון הסיוע. גופי האו"ם כמו המשרד תיאום הומניטרי (OCHA) נתנו תמיכה כספית ולוגיסטית ל-"World Vision". עוד התברר כי השב"כ והמשטרה עצרו בחודש יולי את וחיד עבדאללה בורש, בן 38, מג'בליה שברצועת עזה, בחשד כי הוא מנצל את עבודתו בסוכנות הפיתוח של האו"ם-UNDP לפעילות ביטחונית בחמאס. בנוסף, בזמן מבצע צוק איתן, דיווחה אונר"א – סוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים – כי נמצא מצבור רקטות נוסף באחד מבתי הספר של הארגון ברצועת עזה. ונראה כי מדובר במגמה עקבית ומדאיגה.

הצגות חמאס במימון אמריקאי. צילום מסך
הצגות חמאס במימון אמריקאי. צילום מסך
עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90
עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90
מזכיר המדינה רקס טילרסון. צילום: רויטרס
מזכיר המדינה רקס טילרסון. צילום: רויטרס

ריקודי שאהידים בחסות ארגוני הסיוע

 

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא