2:28 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > איך הפך טיול שורשים למרוקו לסיוט?

איך הפך טיול שורשים למרוקו לסיוט?

טיול שורשים מאורגן למרוקו גרר קלקולי קיבה קשים: "זה היה סיוט, מישהי אפילו התעלפה בטיסה" סיפרה אחת המטיילות באולפן "כלכלי בלילה"

טיול מאורגן של כ-30 ישראלים למרוקו, הפך תוך מספר ימים לסיוט של קלקולי קיבה, אבל הקבוצה שניסתה לפנות לחברה לא קיבלה לטענתם כל מענה עד כדי כך שחלקם נזקקו לטיפול רפואי ואשפוז בבית חולים בארץ.

הטיול שהפך לסיוט. כלכלי בלילה

ליר הדס, אחת מהמטיילות שניזוקו מספרת בראיון לערוץ 20: "טסנו כל המשפחה לטיול מאורגן. זה טיול של איסתא והוא נקרא טיול כשר כי הטיול לא נוסע בשבת. וביום שבת בישלו לנו ארוחה עם דגים כשרים, מישהי מקומית בישלה לנו, אבל את הדגים מביאים במיוחד כדי שיהיו כשרים".

עוד מספרת ליר "כמה שעות אחרי הארוחה אנשים התחילו להרגיש מאוד לא טוב. זה הביא לקלקול קיבה בקרב 30 איש מתוך 35. מאוד לא נעים"

ליר מספרת על החוויה האישית "נפגעו גם אנשים מעל גיל 80, זה היה סיוט, מישהי אפילו התעלפה בטיסה. חלק מהאנשים אושפזו בבתי חולים עם ההגעה ארצה. הבדיקות העלו שמדובר בזיהום חמור".

"המדריך שהיה עם הקבוצה לא דאג לשום רופא או לשום טיפול ראוי" מספרת ליר בכאב.

"פנינו לאיסתא בצורה מסודרת, לא קיבלנו עדיין שום מענה".

תגובת איסתא לערוץ 20

"קבוצת המטיילים חזרה ארצה לפני כמה ימים ופניה מהלקוחות התקבלה רק אתמול.

עם קבלת הפניה הובטח ללקוחות כי תבוצע בדיקה מעמיקה על מנת לתת להם מענה מהיר. מבדיקה ראשונית שעשינו עולה כי בפעם הראשונה שהובא לידיעת המדריך שקיימת בעיה, הייתה במוצאי שבת וננקטו הפעולות הבאות :כל מי שלא יכול היה או לא רצה להיכנס למחרת לג'יברלטאר, תואם עבורו אפשרות להישאר ולנוח במלון עשור שנמצא בסמוך למצוק, בחלק הספרדי.

המדריך הודיע באוטובוס במהלך הנסיעה לשדה התעופה של מלגה, שכל מי שלא מרגיש טוב שיפנה אליו והם ילכו יחדיו לרופא. הוא הוסיף ואמר שאם הרופא יחליט שיש צורך בהמשך טיפול בספרד, הוא יישאר עימם. במקביל, החל בירור כדי לאתר את הסיבות  לקלקול הקיבה. איסתא פנתה לספק בית המלון וההסעדה על מנת לרדת לשורש העניין. כאשר יהיו ממצאים נעדכן כמובן את הלקוחות.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?