על חיי לוחם כפיר .  כזכור, אזריה הורשע בשבוע שעבר בהריגת מחבל. בימים האחרונים התפרסמו בתקשורת הקלטות שיחה שנערכה לאחר הכרעת הדין בין אביו צ'רלי למפקד חטיבת כפיר אל"מ גיא חזות.

איום שנשלח לאם אושרה
איום שנשלח לאם אושרה

באחד הקטעים מספר צ'רלי אזריה למח"ט כי משפחתו מאוימת ע"י גורמי טרור, כך עפ"י פרסום הבוקר ב"ישראל היום". בהודעות שנשלחו אל אושרה, אמו של אלאור, מופיעה תמונתו של החייל וכיתוב "נידון למוות – ההתנגדות הפלשתינית‭."‬ בהודעה אחרת נכתב: "הוראה זו ((הכוונה להרשעת אזריה – ב"ב) אינה משנה, גורלו של הילד שלך נמצא בידיים של ההתנגדות הפלשתינית‭."‬

האיומים על החייל
האיומים על החייל

מיד לאחר ההרשעה, בני משפחת המחבל, עבד אל-פתאח א-שריף, שניסה לרצוח חיילים כבר תיכננו תביעת מיליונים נגד צה"ל ומדינת ישראל.

בעקבות הלחץ הציבורי בשל ההרשעה, במשפחת המחבל חוששים שיינתן לחייל עונש קל ומכריזים: "נלך לבית הדין הבינלאומי. נעניש את הרוצח בכל האמצעים החוקיים". המשפחה אף משוכנעת כי הציבור הישראלי צריך גם הוא להתגייס ולדרוש גזר הדין החמור ביותר שאפשרי, שיכלול אף את הריסת בית משפחת אזריה ויביא ל"צדק".

בנוסף מתכוונת המשפחה לתבוע בתביעה אזרחית מיליונים מהמדינה ומצה"ל, בעקבות הפסיקה כי הריגת בנם נעשתה שלא כדין.

משפחת א-שריף מאיימת
משפחת א-שריף מאיימת

שפטל: "טמנו לדובר צה"ל מלכודת דבש"

בפגישה, שתוכנה פורסם לראשונה בחדשות 2, רמז המח"ט לאזריה כי עליו להחליף את פרקליטיו, אמר כי סיכויי הערעור נמוכים וניסה להציע עסקת טיעון. עורכי דינו של אזריה, אילן כץ ואייל בסרגליק, זעמו על תוכן הפגישה בעוד גורמים בצה"ל התנערו מדברי המח"ט והפרקליטות הצבאית טענה כי חזות לא נשלח מטעמם.

בתגובת דובר צה"ל שהתבררה בדיעבד כלא אמינה נמסר כי "מטרת הפגישה הייתה לבחון האם נדרש סיוע כלשהו למשפחה". עוד התברר בהקלטה כי חזות טוען שנשלח מטעם הצבא .

שקרים בירוק. מתוך 'הפטריוטים' (ה')

עו"ד שהצטרף אל צוות ההגנה לאחר הכרעת הדין ולקראת הערעור, פנה אמש (ה') במכתב חריף לפרקליט הצבאי, תא"ל שרון אפק, ודרש לחקור את המח"ט בעקבות פרסום ההקלטות.

"למותר יהיה להכביר מילים כי עסקינן בשיבוש החמור ביותר של הליכי משפט שניתן להעלות על הדעת", כתב שפטל, "המח"ט של החטיבה שבה משרת הנאשם פונה מיוזמתו אל אבי הנאשם וזאת מאחורי גבם של סנגוריו, ומפציר באב לפטר את סנגוריו ולהימנע מהגשת ערעור, תוך מצג שקר לפיו שרת המשפטים סבורה, כביכול, שסיכויי הערעור קלושים".

את ההכחשה של דובר צה"ל כינה הסנגור "הודעה כוזבת" והוסיף כי "הפרסום "כאילו הוצעה הצעה באשר להקלה בעונש או ביחס לערעור או כהתערבות אחרת כלשהי בהליך המשפטי" – שגוי.

"טמנו לדובר צה"ל מלכודת דבש",סיפר אמש שפטל לחדשות 2 ."ידענו שהוא ישקר על תוכן השיחה אם הוא לא ידע שזה מוקלט. נתנו לו לשקר, ואז פרסמנו את ההקלטה אתמול".

סנגוריו של אזריה כץ ובסרגליק מסרו בתגובה כי "כפי שהמח"ט הפקיר את אלאור, ככה הוא הופקר על ידי שולחיו בעניין הפגישה עם צ'רלי‭."‬

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא