נטרול המחבלת שניסתה לדקור שוטרי מג"ב אתמול (ד') בצומת תפוח צפוי להחקר על ידי מחלקת חקירות של מחוז ש"י כדי לבחון האם התנהלות הכח היתה נכונה והאם פעלו לפי הוראות פתיחה באש.

אפקט אזריה. מתוך 'הפטריוטים' 20.10

שיקול דעת הלוחמים גם הוא עומד להחקר במחלקת החקירות של מחוז ש"י בטענה כי ייתכן שלא ירו בשלב ראשון לרגליה של המחבלת אלא נטרלו אותה באופן מיידי, ומדוע המשיך הירי לכיוונה גם לאחר שזו נשכבה.

השוטרים פתחו בנוהל מעצר חשוד ואף ירו לעבר הרצפה בסמוך אליה לפני הירי לעבר גופה. ממג"ב נמסר בנוסף כי נפתחה בדיקת נסיבות התקרית. חקירה היא נוהל מקובל אחרי כל מקרה של הרג מחבל מאש משטרה או מג"ב.

לא נשמעה לקריאות הכח לעצור

מחבלת שניסתה אתמול לבצע פיגוע דקירה בצומת תפוח נורתה למוות על ידי כוח שהיה במקום. מצה"ל וממג"ב נמסר כי החשודה, תושבת עסירה א-שמאלייה שבאזור שכם, התקדמה לעבר לוחמי מג"ב ולא נשמעה לקריאות לעצור לפני ששלפה סכין. אין נפגעים נוספים בזירה.

המחבלת מנוטרלת, הסכין עוד בידה. צילום: דוברות המשטרה
המחבלת מנוטרלת, הסכין עוד בידה. צילום: דוברות המשטרה

בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי שמה של המחבלת הוא רחיק שגיע מוחמד יוסף, בת 19, וכי היא הייתה נשואה. אמש היא פרסמה יותר מעשר הודעות תוך פחות משעה, שכללו אמרות דתיות שחלקן נוגעות לחיים שאחרי המוות. בהודעה האחרונה, כתבה: "אם אמות, אל תעזבו אותי ואל תבכו עליי. דברו איתי בתפילה".

כמקובל, יתבצע תחקיר

תגובת משטרת ישראל: "מבדיקה ראשונית עולה כי בניסיון פיגוע הדקירה אמש הלוחמים קראו למחבלת לעצור מספר פעמים,תוך ביצוע ירי אזהרה באוויר. המחבלת התעלמה מאזהרות אלו, שלפה סכין מטרים ספורים לפני הלוחמים והחלה לנוע לעבר הלוחמים. הסרטון מציג תמונה חלקית של האירוע ולא ניתן לראות בו את המחבלת נעה עם סכין שלופה לעבר הלוחמים ומסכנת את חייהם".

עוד נמסר מהמשטרה: "מתיעוד האירוע ניתן לראות כי מיד עם ניטרולה ומשחלפה הסכנה, הלוחמים מפסיקים את הירי ומבצעים פעולות של סגירת זירה והמשך טיפול באירוע. עם זאת, כמקובל באירועים דומים מבוצע תחקיר לבדיקת האירוע".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.