21:34 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > חם ברשת > אושיות הרשת עוזבות את פייסבוק לטובת טוויטר

אושיות הרשת עוזבות את פייסבוק לטובת טוויטר

לאבישי עברי נמאס ממדיניות החסימות של הרשת החברתית והוא עוזב בטריקת דלת. "לא מתאים לי שמעמידים אותי בפינה כי אמרתי מילה לא יפה"

"אני מתכוון להפסיק לכתוב כאן בפייסבוק", כך הכריז בתחילת השבוע אבישי עברי. "אני חייב הרבה לפייסבוק, את אשתי הכרתי דרך פייסבוק, המון חברים מכל התחומים והזדמנויות מקצועיות כך שסך הכל אני אסיר תודה, אבל ירד לי".

עברי, פעיל רשת ועיתונאי ערוץ 20 לשעבר, עוזב על רקע ביקורת קשה נגד מדיניות החסימות של פייסבוק. "לא מתאים לי לחזור לכיתה ד' שמעמידים אותי בפינה כי אמרתי מילה לא יפה". עברי הכריז על מעברו לרשת החברתית המתחרה, טוויטר. "פלטפורמה פחות נוחה, זה נכון. אבל זה מה יש עד שתהיה תחרות נורמלית לפייסבוק".

 

מחאתו של אבישי עברי מצטרפת למחאתם של עיתונאים ופעילי רשת נוספים בפייסבוק. כזכור, בשבוע שעבר מגוון עיתונאים מכלל הקשת החברתית שלחו מכתב מחאה לעדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק בישראל. "אנו לא מוכנים להשלים עוד עם פגיעתה האנושה של פייסבוק בחופש הביטוי שלנו, של חברינו ושל הקהילה, שהחלה לפני כשלושה חודשים והגיעה לשיאה בימים האחרונים, עת נחסמנו על פוסטים שנכתבו לפני שנה, שנתיים ובמקרים מסוימים אף למעלה משבע שנים" נאמר במכתב.

הפטריוטים מדברים על גל החסימות

המילה האסורה החדשה: "כושים"

אושיית הרשת יותם זמרי השתמש במילה "כושים" כשתיאר את אופי הסיקור התקשורתי בישראל. בתגובה, הנהלת פייסבוק השעו את חשבונו האישי מפעילות.

רק באחרונה נחסם זמרי מהפייסבוק. בפעם הקודמת, זמרי הושעה בגלל שכתב את המילה "קוקסינלים".

זמרי לא נשאר חייב והעביר את המידע לרשת החברתית המתחרה, טוויטר. זמרי צייץ "נכנסתי לחשבון החסום כדי לבדוק מה קורה שם וגיליתי שהסירו לי את הפוסט הזה, וכנראה יחסמו אותי לעוד שלושים יום כשהחסימה הקודמת תיגמר".

 

פייסבוק – פלטפורמה של הסתה לטרור

ביקורת על ענקית המדיה פייסבוק היא לא דבר חדש. לצד חסימות חוזרות ונשנות של פעילי רשת בישראל – פייסבוק לא חסמה הסתה לרצח יהודים של ארגוני טרור. בספטמבר 2016 ארגון "שורת הדין" תבע את פייסבוק בבית המשפט הפדרלי בני יורק בעקבות הסתות לטרור שהתרחשו ברשת החברתית.

הסתה לרצח יהודים שהתפרסמה בפייסבוק.

השופט הרשיע את פייסבוק וקבע שהרשת החברתית היא "פוטנציאל לגרום נזק במונחים של טרור בינלאומי". עוד אמר, שהתנהגותם היא התנהגות מעליבה ולא אחראית.

 

 

 

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דימה תאיה ערבייה שהגנה על ישראל בערוץ ערבי. צילום מסך

"מי שחושב שישראל היא מדינת אפרטהייד צריך להתבייש"

צעירה מוסלמית-ישראלית התראיינה לערוץ ערבית המשדר מנצרת, והגנה על ישראל בהתלהבות: "מאחלת לכל הערבים מדינה דמוקרטית כמו ישראל"