דף הבית > אקטואליה וחדשות > אורלי לוי אבקסיס: "אקים מפלגה וארוץ איתה לבחירות"

אורלי לוי אבקסיס: "אקים מפלגה וארוץ איתה לבחירות"

חברת הכנסת היחידה, שעזבה את מפלגת ישראל ביתנו סיפרה ל'לפני כולם' על כוונותיה לעתיד. "אני רוצה להביא משהו חדש, המצביעים יודעים כמה אני נלחמת בשבילם"

מתוך "לפני כולם", א'-ה' בשעה 19:30

"בכוונתי ללכת למרחקים ארוכים אני מתכוונת לא רק להקים את המפלגה אלא גם לרוץ איתה בבחירות, אז ספקולציות לחוד והמציאות היא אחרת לגמרי".

"זה קצת מצחיק, אני לא צריכה להתחייב בדברים שסגרתי לעצמי גם ככה את האופציות בעצם נכונותי להשאר בכנסת ולעשות עבודה סזיפית ואולי לא ללכת לאזור בטוח שיבטיח אופציות במפלגות קיימות. אני מאמינה שהמפלגות הקיימות, גם אם עומדים בראשן אנשים טובים או באים ממקום טוב, השיטה גרמה לכך שגורמים מסויימים נכנסו לתוך המערכת והשיטה בעצם היא אותה שיטה. אני רוצה להביא משהו חדש ואני מקווה מאד שהמשהו החדש הזה גם יבוא לכל המצביעים ואני לא צריכה להציג את התעודת זהות שלי, הם יודעים כמה נלחמתי עבורם וכמה אני נלחמת עבורם ואמשיך לעשות זאת גם בהמשך".

"צריך להסתכל על כל התמונה, אני תמיד אהיה בעד להוסיף כספים או לפחות שיחזירו את הכספים שנלקחו מהדיור הציבורי זה כמעט 3 מליארד ש"ח אבל כשאנחנו מסתכלים על הצעת מחליטים שהקבינט אישר אז בוא נשים כמה דברים על דיוקם: ראשית אנחנו מדברים על חברת עמידר שידועה או נחקרת על השחיתויות ואי הסדרים שנמצאים בה אבל אני רוצה לשאול שאלה אחרת: מה הערבויות לגיוס של הכסף הזה? אני מבינה המדינה לא רוצה לשים יד ולהוציא כסף חדש, מה יהיו הערבויות? הדירות הציבוריות יהיו ערבויות? אם יש לנו שר אוצר חברתי כפי שהוא טוען אז בבקשה שיוביל מדיניות תסתכל על הדיור הציבורי לאורך זמן ולא רק כדי להשיג קניה של 1,000 דירות אבל הפקרה של כל התחום של הדיור הציבורי ומדיניות הרווחה במדינת ישראל".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

"בחרנו להגיע לנקודות חיכוך ולסייע לחיילים"

יניב סוויסה מנכ"ל העמותה "לוחמים למען צה"ל" מספר ל'אולפן הפתוח' עם בועז גולן אודות הפעילות ההתנדבותית בקרב החיילים