"היסטוריה מזוייפת", כך מכנה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי את ההצבעה הצפויה מחר (ג') באונסק"ו. בארגון החינוך והתרבות של האו"ם מתכננים לקבל ביום העצמאות החלטה אנטי ישראלית לפיה ישראל איננה הריבון בירושלים. בכך למעשה יכיר הארגון כי אין בסמכותה של מדינת ישראל לבצע פעולות בעיר.

חוטובלי קוראת למדינות אונסק"ו לא לתמוך בעיוות היסטורי. צילום: דוברות סגנית שר החוץ חוטובלי

"מחר נחגוג כולנו את יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל. בזמן שאנחנו נהיה עסוקים בחגיגות, באונסק"ו תיערך הצבעה בדומה לזו שהייתה בשנה שעברה על מעמדה של ירושלים", אמרה חוטובלי בפתח דבריה. "חברות אונסק"ו, 58 מדינות, מובלות בידי מדינות ערב, ינסו לומר: לירושלים אין קשר לעם היהודי ואין למדינת ישראל ריבונות על עיר הבירה שלה. בוודאי שמדובר בעיוות היסטורי שאין כדוגמתו"

"אנחנו נאבקים כרגע על כל מדינה ומדינה שלא תיתן יד לחלק מעיוות ההיסטוריה. עד היום התרגלנו למושג Fake News – אונסק"ו מייצר לנו Fake History – היסטוריה מזויפת. אנחנו יודעים כישראלים שיש לנו היסטוריה בת 3000 שנים בירושלים", הוסיפה סגנית השר על ההחלטה המבטלת את תוקף פעילותה של ישראל בירושלים.

עצרת ארגון אונסק"ו. צילום: Cancillería Ecuador
עצרת ארגון אונסק"ו. צילום: Cancillería Ecuador

"מחר, בטקס פרס ישראל, דוד'לה בארי יקבל פרס ישראל על המפעל האדיר של עיר דוד. הארכיאולוגיה, האבנים- הכל מדבר היסטוריה ומורשת יהודית של 3000 שנה. אם באונסק"ו יחליטו להתעלם מזה, בסופו של יום זה יפגע בארגון עצמו. הארגון עצמו יאבד את האמינות שלו ובסופו של יום גם את הרלוונטיות שלו. אנו קוראים לכל המדינות שחברות באונסק"ו לא לתת יד לעיוות היסטורי כזה ולהצביע בעד האמת", סיכמה חוטובלי.

כזכור, בחודש אוקטובר 2016 קבע הוועד המנהל של אונסק"ו כי אין זיקה בין ישראל לבין המקומות הקדושים בירושלים, מה שבמהרה הפך לסערה דיפלומטית.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20