רשת נחשפה במערומיה. רשת החדשות שידועה בסיקור לא אובייקטיבי של ישראל חשפה אמש (ג') בטוויטר מעט מהלך הרוח במערכת.

בכותרת המשנה בידיעה שעסקה בנסיונותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ללחוץ על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, שיתפו בשוגג עורכי החדשות את הקוראים ברחשי ליבם.

"האם עלינו להוסיף גבוה בידיעה אזכור של המתקפה השבוע? אני חושב שאנחנו צריכים כדי להראות איך העיר היא מוקד למתיחות, בלה, בלה, בלה", כתב אחד העורכים. העורך השני השיב לו בחיוב.

מבלי משים עלתה הידיעה לטוויטר כשבתצוגה המקדימה מופיעים לבטי העורכים. מי שהבחין בטעות המביכה היה עו"ד ואנליסט התקשורת גדעון שביב (פרספקטיבה) שמיהר לתעד את הדיאלוג בחשבון הטוויטר שלו.

מתחת לכותרת בטוויטר נתגלתה השיחה בין עורכי החדשות שדנו באפשרות להוסיף את פיגוע הדריסה בארמון הנציב כהסבר נוסף למצב הנפיץ ממילא בבירה, כתב עורך אחד. העורך השני השיב לו בפשטות "כן".

בידיעה הסופית הופיע אזכור הפיגוע בפסקה החמישית, כששם התואר "מחבל" נשמט מן הידיעה. "ירושלים היא חבית חומר נפץ, כשהתקרית האלימה האחרונה אירעה בצהרי יום ראשון כשפלסטיני נהג במשאית לתוך קהל של חיילים ישראלים, והרג ארבעה מהם", נכתב בידיעה.

כזכור, השבוע רשת שיחסה כלפי ישראל מוטה גם כן, פרסמה אף היא ציוץ מסתייג בנוגע לפיגוע. "נהג משאית נורה בירושלים לאחר שנטען כי דרס הולכי רגל ופצע לפחות 15, כך דווח בתקשורת הישראלית".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.