22:14 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מכה לתנועת ה-BDS באירלנד

מכה לתנועת ה-BDS באירלנד

בנק אירלנד הודיע על סגירת חשבונות ארגון תנועת חרם ישראלי לאחר עבודה מאומצת של ידידי ישראל במדינה

מכה לתנועת החרם על ישראל באירלנד: לאחר מאבק ארוך של ידידי ישראל במדינה הנחשבת לאחת הנוחות עבור תנועת ה-BDS , נרשם הישג משמעותי באירלנד: בנק אוף אירלנד יסגור את חשבונות הבנק של Ireland Palestine Solidarity Campaign – ארגון ה-BDS העוין ביותר את ישראל במדינה. כך לפי פרסום "ידיעות אחרונות".

בנק אוף אירלנד
בנק אוף אירלנד

בנק אוף אירלנד הוא המוסד הפיננסי הוותיק ביותר במדינה. בזכות החקיקה האמריקאית שהרתיעה את הבנק מלהמשיך לאפשר לארגון להחזיק חשבונות אצלו, נסגרו חשבונות הארגון גם באירלנד וגם בצפון אירלנד.

מהארגונים העויינים ביותר למדינת ישראל

בתגובה להחלטת הבנק מסר ארגון ה־BDS בתגובה כי לאחר 15 שנה שהחשבונות הללו פתוחים בבנק, הגיע הבנק למסקנה שהעברת כספים לשטחים הפלסטיניים היא פעולה בסיכון גבוה ולכן החליט לסגור את החשבונות. לפי טענותיהם של הארגון הקיצוני, הכסף משמש לסיוע למפעל ביו"ש המייצר כאפיות שנמכרות באירלנד. הארגון פתח חשבונות חדשים בבנק אחר במדינה, אך כעת גם הם עלולים להיסגר.

ארגון ה־BDS באירלנד עומד מאחורי שורה ארוכה של פעילויות אנטי ישראליות והוא מהארגונים העוינים ביותר לישראל בעולם כולו. הארגון מוציא הפגנות רבות נגד ישראל וקורא לחרם על ישראל.

רק לפני מספר ימים פרסם הארגון הודעה בעקבות פטירתו של נשיא המדינה הקודם שמעון פרס, לפיה פרס היה אחראי לאפרטהייד, שהוא פושע מלחמה שלא נענש.

ההחלטה של בנק אוף אירלנד לסגור את החשבון באה בהמשך להחלטות דומות של בנקים בבריטניה, באוסטריה, בגרמניה, בצרפת ובמדינות נוספות, כך לפי ידיעות אחרונות.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"