הלילה (ה') חושף העיתון "" עדויות של שתי נשים שטוענות שדונאלד , המועמד לרפובליקני לנשיאות ארה"ב, הטריד אותן מינית. לאחר  העדויות, שתי נשים נוספות טוענות שהוטרדו. זה מכה בטראמפ לאחר ההקלטה שפורסמה בה נשמע המועמד הרפובליקני מבזה נשים.

מכה קשה למועמד הרפובליקני. טראמפ
מכה קשה למועמד הרפובליקני. טראמפ

המתלוננת הראשונה היא אישה בת 74, ג'סיקה לידס, שטוענת כי טראמפ פגע בה מינית עת שניסה למשש אותה כשישבה במטוס לידו לפני 30 שנה. לאחר שצפתה בעימות האחרון בין טראמפ לקלינטון, שם הכחיש המועמד הרפובליקני שהטריד מינית נשים, היא חשה שהוא משקר לה בפנים.

מתלוננת נוספת בשנות ה-30 לחייה היא רייצ'ל קרוקס, שמספרת כי לפני ב-2005 טראמפ ניסה לנשקה על הפה כשעלתה עימו במעלית בבניין הקרוי על שמו במנהטן.

לאחר ששתי עדויות אלו נחשפו, מצטרפות עוד 2 מתלוננות: כתבת של עיתון "People" טוענת שבמהלך ריאיון עם טראמפ הוא ניסה להכניס את לשונו לפיה ואישה שביקרה באחוזתו טוענת שניסה לתפוס את ישבנה.

"מאמר בדיוני"

ממחנו של טראמפ יצאה הכחשה גורפת על הדיווח וטענו כי מדובר בסיכול ממוקד של העיתון עמו נמצא טראמפ בסכסוך ממושך, טראמפ שוקל לתבוע את העיתון על פרסום המאמר השקרי, לדבריו. "המאמר כולו בדיוני, ועבור העיתון "ניו יורק טיימס" לבצע רצח אופי נגד מר טראמפ על נושא כזה הוא מסוכן", אמר ג'ייסון מילר, יועץ התקשורת בקמפיין של המועמד לנשיאות.

כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי בעקבות הפרסום שוקל המועמד הרפובליקני לתבוע את ה"ניו יורק טיימס". על פי הכתבת שפרסמה את הידיעה, מייגן טווהי, יש בידיה הקלטה של טראמפ שמאיים עליה כי אם תפרסם את הסיפור הוא יתבע את העיתון.

על פי הסקר האחרון, מפגר טראמפ ב-4% אחרי הילרי קלינטון. אבל יש כבר אמריקנים שהשניים לא יכולים לשכנע. הסיבה לכך היא שביממה האחרונה החלה ההצבעה המוקדמת, ובמדינות מפתח כמו אוהיו נרשמו תורים ארוכים בדרך לקלפיות.

עד כה כ-40 סנטורים, חברי קונגרס ומושלים רפובליקניים הודיעו על הסרת תמיכתם בטראמפ, ורבים מהם קראו לו לפרוש מהמרוץ לבית הלבן.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא