23:31 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כוחות חיל הים צפויים להשתלט על המשט לעזה

כוחות חיל הים צפויים להשתלט על המשט לעזה

כבר משעות הלילה נערך צה"ל לחסום את משט הנשים שנמצא בדרכו לחופי רצועת עזה ולמשותו לנמל אשדוד. על המשט 14 "פעילות שלום", ביניהן חברת פרלמנט שבדית

בשעות הצהרים מחר או אפילו כבר בשעות הבוקר המאוחרות (ד') צפוייה השתלטות חיל הים על הספינה "זייתונה" המתקרבת אל חופי ישראל במטרה להגיע אל חופי רצועת עזה. משט זה יצא בסוף החודש הקודם מחופי  איטליה ועליו 14 נשים בניהן חברת פרלמנט אירופי משבדיה.

נערכים לקליטת המשט בנמל אשדוד. ארכיון. פלאש 90
נערכים לקליטת המשט בנמל אשדוד. ארכיון. פלאש 90

בישראל הבהירו כי לא יאפשרו למשט להגיע אל חופי עזה ו-"לשבור את המצור". הספינה "זייתונה" עזבה באמצע השבוע שעבר את נמל מסינה בסיציליה והיא נמצאת כרגע בלב ים, דרומית ליוון, וצפויה להתקרב למים הטריטוריאליים בתוך שלושה ימים. כמו משטים אחרים שניסו בעבר להגיע את חופי רצועת עזה, גם משט נשים זה צפוי להיעצר ע"י כוחות חיל הים. ההיערכות בצה"ל לקליטת הספינות בנמל אשדוד.

יועצת ח"כ זועבי גם היא היתה על המשט

על סיפונה של הזייתונה נמצאות 14 נשים ביניהן כלת פרס נובל לשלום מצפון אירלנד מיירד מגוייר שכבר השתתפה במשטים קודמים וגורשה מישראל. יהודית אילני, יועצת התקשורת של ח"כ חנין זועבי גם היא עלתה על הסיפון והפליגה מנמל ברצלונה אך ירדה ממנה במסינה ושבה בסוף השבוע לישראל. עוד על הספינה פעילות ממדינות שונות ובהן מרמה דוידסון, ג'אנט אסקנילה, סמירה דואפיאה, לי-אן נאידו, אן רייט, הודה ראחמה, ד"ר פאוזיה חסאן, מינה הרבאלו, וסנדרה בארילארו. את הספינה משיטה מדליין חביב הנעזרת בשתי נשות צוות.

חברת הנהלת ארגון השמאל הקיצוני "בצלם", אורלי נוי, תכננה גם היא לעלות על משט הנשים לעזה, ושורה של תקלות מנעו ממנה לקחת בו חלק. באתר "שיחה מקומית" כתבה נוי ארוכות על קורותיה בדרך למשט. משלא הספיקה לעלות על המשט כתבה "בדרך חשבתי שמעבר לאכזבה האישית, מאכזבת גם העובדה שמארגני המשט, לפחות בחלקם, לא חשבו שנוכחות ישראלית על המשט היא בעלת חשיבות מיוחדת (גם כתבת חדשות ערוץ 2, אפרת לכטר, לא עלתה בסופו של דבר). הוויתור על הציבור הישראלי לטובת קהלים שבחלקם הגדול כבר משוכנעים ממילא מצערת בעיני, ובו בזמן אני מודעת גם למכלול הבלתי אפשרי של השיקולים שהיו צריכים להילקח בחשבון. במילים אחרות, לא הייתי מתחלפת עם אף חבר/ה בצוות המארגן", כתבה נוי המאוכזבת.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"