23:38 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ממשלת אחדות בפתח? הרצוג מכחיש

ממשלת אחדות בפתח? הרצוג מכחיש

בליכוד ובעבודה מכחישים דיווחים על התקדמות במגעים בין הרצוג לנתניהו בדרך לממשלת אחדות

התקדמות דרמטית במגעים בין יו"ר המפלגה יצחק הרצוג לראש הממשלה בנימין נתניהו, כך לפי דיווח ערוץ 10 הבוקר (ג'). בסביבתו של הרצוג וגם בליכוד הכחישו את הדיווח מכל וכל. הרצוג: "מידע כוזב".

ממשלת אחדות בפתח? הרצוג ונתניהו. פלאש 90
ממשלת אחדות בפתח? הרצוג ונתניהו. פלאש 90

הבוקר פורסם בחדשות 10 כי בחסות החג חלה התקדמות משמעותית במגעים וכי לפי המתווה המסתמן הרצוג יקבל שמונה תיקים בממשלה, כולל תיק התרבות והספורט – שיועבר מידי מירי רגב כחלק מדרישות המחנה הציוני. בנוסף לכך, לפי הדיווח, הוחלט על מאמץ לכינוס ועידה אזורית שתדון במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

הרצוג, שבילה במהלך הבוקר בבית הכנסת, פרסם הכחשה גורפת למה שכינה "מידע כוזב". אחר כך הוא שיגר הכחשה נוספת לפעילים ולחברי כנסת על "עוד ידיעה בלתי מבוססת" על אפשרות של ממשלת אחדות. "לא היו מגעים בחסות החג ואין ולא היה שום שינוי במצב", כתב.

כבל: "אחדות מזוייפת"

בשבועות האחרונים התחדשו ההערכות במערכת הפוליטית כי המגעים בין הרצוג ונתניהו לקראת צירוף המחנה הציוני או מפלגת העבודה לממשלה נמשכים ואף מתקדמים ביתר שאת. נתניהו שב ומדגיש בפומבי כי לא השתנה דבר ברצונו לצרף את המחנה הציוני לממשלה ואף אומר כי הוא משאיר את תיק החוץ בידיו – כדי שישמש נדוניה משמעותית למשיכת הרצוג להצטרף לממשלה.

הרצוג עצמו שלח מסר לפעילים ולחברי סיעתו ובהם התנצל על "הפרת שלוות החג". ח"כ איתן כבל כתב בפייסבוק כי "מי שמתכוון לחפור לי ולבלבל לי את המוח על אחדות שלא ינסה להתקשר". הוא תיאר איך הנושא "מחרב עליי ועל משפחתי את ראש השנה שכל כך אהוב עליי". בפוסט שכתב בפייסבוק הביע ח"כ כבל חוסר אמון בהרצוג וטען כי "מי שלא מוכן להרוג באבחת חרב את סיפור האחדות ומשאיר אותו על פתילייה לבישול עמוק וארוך, אז שלא יתפלא שהנושא איננו יורד מסדר היום הציבורי". כבל הבהיר בהמשך הפוסט כי הוא מתנגד למה שנקרא "אחדות מזויפת שכל מטרתה תעסוקה לכמה מחברינו" והגדיר אותה "מצב התאבדות".

מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר שיגר מסר לפעילים והציע להם ש"לא ליפול שוב בפח הזה". ח"כ יואל חסון, מצדו, האשים את ראש הממשלה במחול השדים. "ברור לכולנו שנתניהו הוא זה שמפריח את בלוני האחדות שוב ושוב ומטריף חצי מדינה ועם שלם של עיתונאים", כתב בטוויטר.

שר הבריאות יעקב ליצמן העלה את הנושא בשבוע שעבר במהלך ישיבת ראשי הקואליציה, ושאל את נתניהו אם הוא מתכוון לעדכן אותם על מהלך כלשהו לצירוף המחנה הציוני. נתניהו השיב לליצמן שאין כרגע מגעים, אך פנה לכל אחד מראשי הסיעות ושאל אותם מה דעתם על ממשלת אחדות ואם יש מישהו שמתנגד. גורמים שנכחו בישיבה מסרו כי אף אחד לא התנגד, אך יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט ושר הביטחון אביגדור ליברמן – לא השתתפו בישיבה.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"