הילד הפלשתיני אחמד דוואבשה שניצל מההצתה בביתו שבכפר דומא בקיץ שעבר, הובא היום (ש') על ידי סבו חוסיין לביקור הזדהות בביתו ההרוס של המחבל שרצח שלושה יהודים בפיגוע ירי בגוש עציון בנובמבר באחרון.

דוואבשה בביקור בית המחבל שרצח 2 יהודים. (צילום מסך)
דוואבשה בביקור בית המחבל שרצח 2 יהודים. (צילום מסך)

המחבל אל-באסט אל-חרוב, איש חמאס, ירה מרכב חולף לעבר מיניבוס תיירים באזור אלון שבות שבגוש עציון באוקטובר האחרון, ורצח את עזרא שוורץ הי"ד, תלמיד הישיבה האמריקני בן ה-18, יעקב דון הי"ד, בן 49 מאלון שבות, ושאדי ערפה, פלסטיני בן 24 מחברון שנורה למוות בשוגג.

"מנסים לשווק את דוואבשה כמשפחה נורמטיבית"

עו"ד איתמר בן גביר, שייצג את עמירם בן אוליאל הנאשם בהצתת הבית בכפר דומא, אמר בתגובה: "בתקשורת הישראלית דואגים בדרך כלל 'לשווק' לנו את משפחת דוואבשה כמשפחה נורמטיבית, רודפת צדק, הסבא מתואר בכל הראיונות כאדם מדהים, הגון, וישר".

"היום יצא המרצע מן השק ומסתבר מי הוא הסבא ומה עומד מאחורי האידיאלוגיה שלו – המדובר באנשים קיצוניים ביותר, תומכי חמאס ושוחרי רצח יהודים, והגיע הזמן להסיר את המסכות סביב המשפחה".

"יש להפסיק גם את קשר השתיקה התקשורתי סביב המלחמות הפנימיות בכפר דומא: יש שם מידי שבוע אלימות ותגרות בין המשפחות, לא מזמן שמענו על עוד הצתה על ידי בן משפחה, ולדעתי לא עוסקים בכך יותר מידי כדי שלא לקלקל את הסיכויים להרשיע את עמירם בן אוליאל", הוסיף בן גביר.

המחבל אל-באסט אל-חרוב, איש חמאס, נורה ומת בעקבות הפיגוע. ביתו שבכפר דיר סאמת מדרום לחברון נהרס על ידי צה"ל בפברואר האחרון. סבו של דוובשה לקח את הילד לביקור בבית יחד עם פעיל החמאס מוחמד אל-קיק, שישב במעצר מנהלי כעציר ביטחוני ושבת רעב כמשך שלושה חודשים במחאה על מעצרו המנהלי.
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.