משפחתו של אורן נח, לוחם ומ"כ בגולני שנהרג ב"צוק איתן", מגייסת כסף דרך אתר הדסטארט, (פרוייקט למימון המונים) לבניית בית כנסת לזכרו ביישוב מצפה הושעיה שבצפון.

סמל-ראשון אורן שמחה נח, לוחם בחטיבת גולני בן 22 מהיישוב הושעיה שבגליל. נהרג ב-20 ביולי בתקרית הנגמ"ש בשג'אעיה שבמזרח רצועת עזה.

חוה נח, אימו של אורן נח ז"ל, שנהרג באסון הנגמ"ש, כתבה: "אנו מנסים לגייס בהדסטארט סכום עבור הקמת בית כנסת להנצחתו של אורן".

עוד נמסר מהמשפחה: "אנו בני משפחתו, בחרנו להנציח את זכרו בננו היקר על ידי קריאת בית הכנסת החדש על שמו:"שמחת אורן". בית הכנסת נבנה בסמוך מאוד לבית בו גר אורן וגדל בו. עלות ההקמה של בית הכנסת מוערכת ב: 1.8 – מליון ש"ח. משפחתו של אורן משתתפת בעלות ההקמה בסך של 600 אלפי ש"ח. המשפחה גייסה עד כה 200 אלף ש"ח, כך שחסרים עדיין 400 אלף ש"ח להשלמת פרוייקט ההנצחה. אנו פונים אליכם להיות שותפים בהקמת בית הכנסת בלב אוהב ובנפש חפצה".

בעמוד ההדסטארט לפרוייקט לזכרו, כתבו משפחת נח:  "אנחנו מבקשים מכם להמשיך ולהפיץ את הפרויקט ולהפוך אותו לויראלי ברשת,לצרף חברים, לדבר עם חברים, מכרים, אנשים שעובדים איתכם וכו' על מנת להכניס עוד תמיכות. אנחנו מזכירים לכם שהפרויקטים בהדסטארט הם בשיטת "הכל או כלום" וכדי להצליח לבנות את בית הכנסת בהתאם לתכניות אנחנו מבקשים שתעזרו לנו להגיע ל-100% גיוס".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.