צוות משותף יפעל לגרש ולמנוע כניסת פעילים למען חרם על ישראל, כך הוחלט היום (א') השר לבטחון הפנים גלעד ארדן ושר הפנים, אריה דרעי. ההחלטה התקבלה בישיבה שערכו שני השרים היום (א׳) עם אנשי המקצוע במשרד הפנים.

דרעי וארדן. פלאש 90
דרעי וארדן. פלאש 90

הצוות יפעל לאתר את מאות הפעילים המצויים כיום בישראל, כמו גם למנוע כניסה עתידית של פעילים למען החרם על ישראל. הפעילים למען החרם גם מגיעים לעיתים קרובות לשטחי יהודה ושומרון ומתסיסים את התושבים המקומיים כנגד כוחות הביטחון ומשבשים את פעילותם, פעילות אשר הצוות המשותף ילחם כנגדה.

כיום פועלים עשרות ארגונים, תחת כובעים שונים, אשר פועלים בישראל לאיסוף מידע ושימוש בו לקידום חרם על ישראל, בידודה ופגיעה בתושביה.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן מסר בנוגע למסקנות הישיבה: "אסור לאפשר לפעילי חרם להיכנס למדינת ישראל. מדובר בצעד מתבקש לנוכח הכוונות הזדוניות של אותם פעילי דה לגיטימציה שפועלים להפצת שקרים ולעיוות המציאות באזורינו ולכך בדיוק נועדה פעילות המשרד לנושאים אסטרטגיים".

עוד הוסיף ארדן "בקרוב יוגשו גם מסקנות הצוות המשפטי שהקמתי וניישם המלצות נוספות לפעילות משפטית והפעלת סמכויות כנגד ארגוני חרם ופעיליהם. לחרם נגד ישראל חייב להיות מחיר!"

שר הפנים, אריה דרעי אמר גם הוא כי: "המאבק בארגוני החרם כנגד ישראל מתחיל באלו המגיעים לחבל מתוך מדינת ישראל. מוטלת עלינו החובה לעשות הכל בכדי למסמס את החרם ולומר בקול ברור שלא נרשה לפגוע במדינת ישראל, כאשר הקמת הצוות הוא צעד חשוב בכיוון הזה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.