לאחר שבועיים של קמפיין שנאה נגד הרבנים הסרוגים – הרב קרים, הרב לוינשטיין, הרב שמואל אליהו, הרב יעקב אריאל, הרב אבינר עולה עכשיו על המוקד הרב ברכיהו, רב היישוב טלמון והמועמד לתפקיד רב המשטרה.

אמש (ראשון) פורסם בערוץ 10 כי לפני מספר שנים נשאל הרב ברכיהו אודות שמירה עם חיילות ואמר כי מדובר בדבר פסול ואף פעל בכדי שביישובו לא יתנהלו שמירות של דברים ונשים יחד.

הרב רמי ברכיהו. צילום: יוני קמפינסקי
הרב רמי ברכיהו. צילום: יוני קמפינסקי

בתוכנית ששודרה הבוקר ברדיו eco99fm דנו השדרנים טל ברמן ואביעד קיסוס במינוי הצפוי של הרב רמי ברכיהו לתפקיד רב המשטרה לאור אמירותו בנושא מגורי להט”בים ביישוב טלמון “יש לנהוג ברגישות ואנושיות כלפי בעלי נטיות הפוכות, אך לא נאפשר חיים זוגיים המנוגדים לחוק הטבע ולערכי התורה (בטלמון)”.

השניים החמיאו לרב שמלבד האיסור אמר שהוא דוגל ביחס חם ואנושי כלפי הומואים כאנשים פרטיים וכיחידים. אך מיד עברו לפסים כללים – טל ברמן: “אתה מבין שגם אדם כזה (הרב ברכיהו) שהוא לא איזה פונדמנטליסט, מטורף. הבעיה היא בבסיס של הבסיס”.

אביעד קיסוס: “אתה מבין שבכל מה שנוגע לאנשים האלה, גם הטובים הם רעים. ולכן כשנפתלי בנט כזה בא ואומר: ‘זו לא דרכה של הציונות הדתית’ (קללה) . זו כן דרכה של הציונות הדתית זה בדיוק זה – גם הטובים הם רעים. גם הטובים חונכו על העיוותים האלה. בדיוק ככה ואז הם גדלים האנשים הטובים, פתוחים, מקבלים, חמים, אינטליגנטיים. כל הקטע הזה כתם עיוור בליינד ספוט, עיוות”.

בדיוק כמו במקרה של הרב קרים, גם כעת, אולי בכדי לסכל את מועמדותו, “צצים” להם פסקי הלכה של הרב ברכיהו במטרה להציג אותו כ”חשוך” המדיר אוכלוסיות שלמות שאינן “מיישרות” קו עם ההלכה.

מינויו של הרב ברכיהו מגיע כאמור לאחר הסערה שהתעוררה בעקבות מינויו של הרב קרים לרבצ”ר ולאחר הסערה הרבתי שהתעוררה בעקבות דבריו של הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, לפני כשבועיים, במהלכם כינה את הקהילה הלהט”בית “סוטים”, אמירה אשר הביאה חלק ממבקריו לדרוש את פיטוריו ואת הפסקת תקצוב מכינתו.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.