התייחס לסערת “” בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי “ככל שההתנגדות לפתיחת שוק התקשורת לתחרות גדולה יותר, כך אני מבין שאני עושה את הדבר הנכון. אני שומע לאחרונה הרבה מלל על הניסיונות שלי, כביכול, להשתלט על שוק התקשורת. ההיפך הוא הנכון”, הוסיף נתניהו.

נתניהו ישיבת ממשלה 24.7
נתניהו ישיבת ממשלה 24.7

על השידור הציבורי אמר: “אם הייתי רוצה להחשיך את המסך של השידור הציבורי, הייתי נותן לתאגיד החדש לעלות לשידור כשהוא לא מוכן. התאגיד היה נכשל והמסך של ערוץ 1 היה מוחשך או מקרטע, ולכן דרושה הארכת זמן כדי לאפשר לתאגיד החדש להתארגן כראוי ולעלות לשידור כשהוא מוכן. בזמן ההארכה, השידור הציבורי הקיים, ערוץ 1, ימשיך את שידוריו ולא תהיה החשכת המסך”.

ראש הממשלה ציין כי המהלך הוא חלק מרפורמה בערוצי הטלוויזיה המסחריים: “הגיע הזמן שייכנסו עוד ערוצי טלוויזיה וחדשות שיוכלו להתחרות עם הערוצים הקיימים. בישראל ישנה ריכוזיות בשידורי הטלוויזיה שכמעט ואינה קיימת בעולם החופשי. בדקתי, מדינות בגודל שלנו וקטנות מאיתנו – בדנמרק שישה ערוצי טלוויזיה; בבלגיה חמישה ערוצי טלוויזיה; בפינלנד שמונה ערוצי טלוויזיה. הציבור הישראלי משווע, הוא משווע והוא זכאי לקבל חופש בחירה גם בטלוויזיה, ולטובת זה אני פועל”.

“כמו שפעם היו רק שתי חברות סלולר, שתי חברות אוטובוסים, שתי חברות תעופה, והיום יש יותר – כי פתחנו את השווקים לתחרות – כך יהיה גם בשוק התקשורת”, הדגיש. “כל משקיע שירצה, מימין ומשמאל, מלמעלה ולמטה, מהצד, מהמרכז – כל אחד יוכל להשקיע בערוצים הללו. הציבור הישראלי הוא זה שיבחר במה לצפות – ולא יבחרו בשבילו”.

“הסיבה שאני מחזיק בתיק התקשורת היא כדי לפתוח את השוק הזה לתחרות, כמו שפתחתי לתחרות שווקים אחרים רבים בכלכלת ישראל”, סיכם. “אני רוצה להבהיר עוד דבר: אותי לא יקנו ולא ירתיעו, לא בביקורת, לא בהכפשות וגם לא בזמן מסך מלטף, שכידוע לכם אני מקבל בלי סוף”.

“לעיתונאים יש אינטרס”

הפטריוטים דנו בנושא בתוכניתם: אראל סג”ל פתח את הדיון וסיפר כי הקדישו שעה וחצי למותה של התקשורת החופשית מבלי להזכיר שהם בעלי אינטרסים בנושא. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר: עיתונאים מתנגדים לריבוי ערוצים? לריבוי דעות?” שואל סג”ל את הפטריוטים.

הפטריוטים בדיון בנושא

ליאת רון עונה לו “אני לא חושבת שעיתונאים מתנגדים לריבוי ערוצים. הם מתנגדים לזה שנתניהו מתעקש להחזיק בתיק התקשורת באופן מאוד מוזר, הוא מנסה לשלוט בתכנים” “תני לנו דוגמאות” מבקש סג”ל. רון אומרת “כל מני אנשים שלא התקבלו לתאגיד החדש כי הם לא עושי דברו של נתניהו”. ואראל שואל אותה בחזרה “ביבי אשם כי הוא דואג לאנשי רשות השידור?”

עירית לינור לוקחת את הדיון למקום קצת אחר “לעיתונאים יש אינטרס כלכלי בגלל שתאגיד ציבורי נותן להם משרות קבועות בחסות ההסתדרות, בלי ביקורת. אותו דבר ערוץ הכנסת. ברגע שמתחברים לכספי ציבור יש עוגה שיש לחלק אותו. יש כסף שאתה יכול לקבל אותו כי הוא שם”.

יורם שפטל על הנושא “יש כאן שתי כנופיות מחבלותקשורתיות, וערוץ 2 שרוצים לשמר את המונופול הטמא בתקשורת הטלוויזיונית הישראלית. ונתניהו ישבור את המונופול הזה ולכן הוא מחזיק בתיק התקשורת”.

ארי שמאי מסיים את הדיון “כל העיתונאים לא רוצים לסגור כלי אלא מי שרוצה לסגור אלו הטייקונים המסחריים שמחזיקים בכלי התקשורת. ביבי קלט שמה שקורה בתאגיד הציבורי זה שחבר מביא חבר, מביא חבר מביא חבר, מביא חבר מחביא חבר. וכשהוא רוצה להכניס חבר שלו אז לא נותנים לו. בנינו ליאת, אין חופש ביטוי במדינה?”

אראל חייב להוסיף לסיום “חרטטנות, אין פה סכנה לדמוקרטיה. יש פה בכיינות”.

 

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.