דף הבית > אקטואליה וחדשות > יהודה גליק: סגירת הר הבית ליהודים – פרס לטרור

יהודה גליק: סגירת הר הבית ליהודים – פרס לטרור

עוד בוקר של התפרעויות רעולי פנים בהר הבית הוביל להוראת המשטרה לסגור את ההר לביקורי יהודים

גם הבוקר החלו צעירים מוסלמים רעולי פנים ליידות אבנים וחפצים במתחם הר הבית, זאת במטרה למנוע עליית יהודים למתחם. אבן שהושלכה פגעה באישה ברחבת הכותל, שנפגעה באורח קל וטופלה במקום. המשטרה גם הפעם קיבלה החלטה על סגירת הר הבית למבקרים עד לסיומו של חג הרמדאן.

חה"כ ופעיל הר הבית  יהודה גליק שוחח היום שרונה מן בתוכניתנו "היום הזה" ואמר: "בשנה האחרונה משטרת ישראל הובילה קו נחוש ובלתי מתפשר. בימים האחרונים למוסלמים יש דרך מיוחדת לחגוג את הרמדאן, באמצעות סלעים. ההחלטה לסגור את ההר ליהודים נותנת תחושה של פרס לטרור. אני מצפה שהמשטרה תעצור את המסיתים בהר".

חה"כ יהודה גליק בראיון מתוך 'היום הזה'
אתמול עם תחילת הביקורים בשטח ההר החלו צעירים מוסלמים, חלקם רעולי פנים, ליידות אבנים אותם אספו מבעוד מועד וריכזו במערומים בתוך מסגד אל אקצא לעבר הכוחות. ההתפרעויות הערבים באזור המסגד בדרום הר הבית הובילו לפינוי המשטרה את כל היהודים העולים להר לצד המערבי ולא התאפשרה הליכה במסלול הרגיל החולף ליד המסגד.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כוחות משטרה הערוכים במקום הדפו את מיידי האבנים תוך שימוש באמצעים ופועלים לאיתור מיידי האבנים ומעצרם. המשטרה רואה בחומרה רבה את המשך הפרות הסדר וידוי האבנים לעבר אזרחים וכוחות משטרה ותפעל ביד קשה ובתקיפות עד למיצוי הדין עם המתפרעים. כאמור המשטרה ערוכה בכוחות גדולים בכלל הבירה ובדגש לעיר העתיקה והר הבית למנוע המשך הפרות סדר".

אבנים ליידוי בהר הבית
אבנים בהר הבית. קרדיט: פייסבוק.

 

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

בהוראת טראמפ: גורש הנאצי האחרון מאדמת ארה"ב

בהוראת הנשיא, רשות ההגירה האמריקנית גירשה לגרמניה את יאקיב פולי בן 95 ששירת בתור כחמוש במחנה השמדה טרבלינקה: "כדי להגן על הבטחת החירות של ניצולי השואה ומשפחותיהם"