לראשונה מאז שובו של גל הטרור, התבטאות ראשונה של שר האוצר למצב הבטחוני: היום (ב') בישיבת סיעת 'כולנו' וטען כי אישורי הבנייה בירושלים – הגיעו בעקבות דרישה שלו. 

"רצח ילדה בשנתה וירי על רכבים חולפים מטרתם אחת – לזרוע טרור ופחד ולגרום לאנשים לעזוב את בתיהם. חשוב להבהיר לרוצחים – עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון יקבע במו"מ ולא באלימות. דווקא עכשיו חשוב להבהיר לצד השני באופן חד וברור- הטרור לא יעקור. ואסור לנו להסתפק רק במילים", אמר כחלון.
כחלון. צילום: פלאש 90
"צריך לבנות – והרבה", כחלון. צילום: פלאש 90
בהתבטאות ראשונה מאז הבחירות, אמר כחלון מילים שהזכירו לרבים את חבר הכנסת מהליכוד: "אין לנו ברירה אחרת – אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה. בסוף השבוע פניתי לראש הממשלה ותבעתי ממנו להפסיק את הקפאת הבנייה בירושלים".
כחלון הודה כי בשנים האחרונות "צריך להגיד את האמת – סובלת בשנים האחרונות מ"הקפאה שקטה". ההקפאה הזאת גורמת לבריחת זוגות צעירים מהעיר, לשינויים דמוגרפיים לא רצויים והיא מהווה חלק בלתי נפרד ממשבר הדיור. העיר נפלה שבי בתיאוריה שהקפאת בניה תואמת את האינטרסים הישראלים – זו תיאוריה שגויה".

שר האוצר תקף את הרשות הפלשתינית ואמר כי "אנחנו מקפיאים והם מסיתים. אנחנו מקפיאים והם רוצחים".

הוא התייחס להחלטת נתניהו לבנות במעלה אדומים ואמר כי "אני מברך על החלטת רה"מ לבנות במעלה אדומים, ואני מקווה שזה יקרה". כחלון סיפר כי ביקש לקבל את סמכויות התכנון והבנייה בירושלים – כפי שקיבלה 'כולנו' ברחבי הארץ: "ביקשתי מראש הממשלה להחזיר את סמכויות התכנון והבניה לוועדה המקומית והועדה המחוזית של ירושלים. משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ומנהל התכנון דוחפים בכל הכוח לפתרון בעיות הדיור ברחבי הארץ".

"נחמץ הלב לראות שרק בירושלים וועדות התכנון והבנייה מסורסות ולא יכולות לתפקד. אסור ששכונות כמו פסגת זאב, גילה והגבעה הצרפתית שנמצאות בלב בירת ישראל יפסיקו להתפתח. יש לשנות דיסקט ולהתחיל לבנות בירושלים לטובת כל אזרחיה – ויפה שעה אחת קודם", סיכם כחלון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.