4:20 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

ערבייה משכונת אבו-טור בירושלים יצרה קשר עם מחבלי חמאס ששוחררו בעסקת שליט. עפ"י החשד העבירה למחבלי חמאס הכלואים בישראל עשרות אלפי דולרים

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בעיר כתב אישום נגד דלאל אבו אלהווא, בת 38 משכונת אבו-טור בירושלים, בגין עבירת מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור ועבירות נוספות. זאת לאחר שזו יצרה קשר עם פעילי חמאס מורשעים לטובת העברת כספים לאסירי חמאס המרצים עונשם.

על פי כתב האישום, בתאריך 5.4.15 נשרף ביתה של הנאשמת עקב קצר חשמלי. אחיה של הנאשמת, איימן חמידה, הינו אסיר בטחוני המרצה מאסר בבית סוהר "אשל". חמידה הפנה את הנאשמת לגורמים בחמאס שיוכלו לסייע לה כלכלית מתוקף היותה בת משפחה של אסיר חמאס.

הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90
הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90

בעקבות זאת, פנתה למחמוד קוואסמה ובאסם אבו סנינה, שני פעילי חמאס אשר נדונו בעברם למספר מעצרי עולם בגין נטילת חלק בפעילות טרור ושוחררו במסגרת "עסקת שליט".

הנאשמת ניהלה קשר טלפוני רציף עם השניים במהלך השנה האחרונה. השניים העבירו אליה עשרות אלפי שקלים, על מנת שהנאשמת תפקיד כספים בקנטינות של אסירי חמאס. לעיתים הפקידה בעצמה בסכומים של מאות שקלים לכל אסיר, ולעיתים עשתה זאת באמצעות קרוביה.

בעבור כל הפקדה שביצעה הנאשמת קיבלה הנאשמת עמלה של 50 ש"ח, כאשר בסה"כ קיבלה הנאשמת מקוואסמה ואבו-סנינה סכום כולל של 5,500$ לשיפוץ הבית מתוקף היותה אחות של אסיר חמאס, וכן סכום נוסף של כ-43,000 ש"ח עבור הפקדות לחשבונות קנטינה של אסירי חמאס (למעט סכום העמלה שלקחה לעצמה).

במעשים המתוארים, קיימה הנאשמת ביודעין מגע עם סוכן חוץ ללא הסבר סביר לכך, וכן ביצעה פעולות ברכוש שיש בה כדי לקדם או לממן ביצוע של מעשה טרור.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב