התרמית החדשה של השוהים הבלתי חוקיים: בעיתון ישראל היום נחשף כי בנתב"ג מתרחשת לאחרונה תופעה שבמסגרתה נתינים זרים מאריתריאה משתמשים בדרכון ישראלי מזויף, ובאמצעותו הם מנסים לברוח ישראל.

אריתריאים צילום: שפי פז
אריתריאים בהפגנה. צילום: שפי פז

 

במשטרה טוענים כי מדובר בתופעה ומנסים לשים את ידם על מזייפי הדרכונים. נכון לעכשיו, נעצרו מספר קטן של ויוגש נגדם כתב אישום.

העיתון מפרסם כי במקרה שאירע בסוף השבוע האחרון, אריתריאי בן 35 הגיע לנתב"ג עם כרטיס טיסה ללונדון. כשעלה החשד שדרכונו מזויף, הוא נלקח לחקירה ושם סיפר כי רכש את הדרכון ב־10,000 דולר מאדם שאינו מכיר. מעצרו הוארך והערכה היא שיוגש נגדו כתב אישום.

לפני מספר שבועות נעצר אריתראי נוסף בשנות ה-20 לחייו שגם הוא ניסה לטוס מנתב"ג ללונדון באמצעות כרטיס טיסה מזויף. בחקירתו טען כי שילם כ-4000 דולר בעבור הדרכון. בכתב האישום שהוגש נגדו נכתב כי "העובדה שדרכונים מזויפים של אזרחים ישראלים 'משוטטים' להם ברחבי העולם גורמת, בין השאר, לכך שאזרחים רבים מעוכבים לשווא במעברי גבול שונים לצורך אימות זהותם". עוד נטען בכתב האישום, כי במקרים כאלה קשה לגלות אם אותו אדם היה מעורב בפלילים.

בהסדר הטיעון עימו, נקבע כי הוא ישלם קנס של 2,000 שקלים ונגזר עליו מאסר על תנאי של שלושה חודשים. פרקליטו קבל על המצב בבית המשפט לפיו "מצד אחד, המדינה מנסה לגרש ולהיפטר מאותם שוהים ממדינות אפריקה, ומצד שני כאשר הם מנסים לצאת מגבולות המדינה הם נעצרים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.