בימים האחרונים התפתח משבר בין ממשלת ישראל לבין חלקים ביהדות ארה"ב בשל החלטת הממשלה להקפיא את מתווה הכותל ולקדם חוק גיור מחמיר. באתר NRG פורסמה כתבה מקיפה על מי שמתדלק את המשבר הזה, נשיא התנועה הרפורמית, .

ג'ייקובס הוא במידה רבה אחראי למתיחות בין ממשלת ישראל לחלקים מיהדות ארה"ב. עם קבלת ההחלטה על ביטול המתווה ביטל ג'ייקובס פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואיים בכלי התקשורת כי "תהיינה השלכות" למהלך.

נשיא האיחוד ליהדות רפורמית בצפון אמריקה ריק ג'ייקובס. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
נשיא האיחוד ליהדות רפורמית בצפון אמריקה ריק ג'ייקובס. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כשמסתכלים על פועלו של ג'ייקובס רואים תמיכה עקבית בעמדות השמאל ולעיתים אף בשמאל הקיצוני. הוא חבר במועצה הבינלאומית של  "הקרן החדשה לישראל", ומרבה לתקוף את נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ אותו הוא מאשים באחריות לאירועים אנטישמיים שהתרחשו בארצות הברית. ג'ייקובס אמנם מגדיר את עצמו כציוני, אולם זה לא הפריע לו לתמוך בהסכם הגרעין האיראני, הסכם שאליו התנגדה גם האופוזיציה בישראל.

בעבר נפגש ג'ייקובס, בניגוד לדעת חבריו, עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה ושיבח אותו על "חזונו מעורר ההשראה לעתיד טוב יותר לישראלים ופלסטינים". כמו כן תקף ג'ייקובס את מינויו של דיוויד לשגריר ארה"ב בישראל בשל דעותיו הפוליטיות המזוהות עם הימין הישראלי.

את הממשלה הנוכחית ג'ייקובס מאוד לא אוהב והוא מרבה לתקוף חוקים שהעבירה: חוק המואזין, חוק השקיפות וחוק האוסר על פעילי להיכנס לשטח ישראל סבלו משבט לשונו.

בדו"ח שהוציא מרכז ליב"ה לפני חודשים אחדים נחשף קשר הדוק בין התנועה הרפורמית בעולם ובין ארגוני שמאל רדיקלי, כמו "רבנים לזכויות אדם". המכון טען כי ארגונים אלו פועלים נגד מדינת בישראל במסווה של דאגה לעתידה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.