עתירה נגד משרד הפנים בדרישה לשלול את אשרת העבודה של פעיל ה- . אחרי שמשרד החוץ ומשרד הפנים נקלעו לקרב תקשורתי סביב אשרת הכניסה של פעיל Human Rights Watch עומאר שאקיר לישראל, הוענקה לו אתמול אשרת עבודה מלאה שמאפשרת לו לייצג את הארגון בישראל ובשטחי . זאת בניגוד לעמדתה הרשמית של ישראל שאוסרת על פעילי BDS להיכנס לשטחה.

מתוך 'לפני כולם'. ימים א'-ה' ב-19:15

שאקיר חתום על אין ספור פעילויות אנטי ישראליות, ובכללן הגשת תביעות נגד שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה יעלון, ונגד ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר, על מעורבותם בפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות. יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ דיכטר, התייחס לעתירה ואמר: "לו ישראלי עם 'רזומה' כשל פעיל ה-BDS הזה היה מבקש אשרת תייר לארה״ב, הוא היה מסורב עוד בשער הכניסה לקונסוליה האמריקאית ברחוב הירקון בת״א. יש לשגר אותו בחזרה למקום ממנו בא ויפה שעה אחת קודם".

קרן אורבך, אמו של סג"מ ארז אורבך שנרצח בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב בינואר האחרון, וארגון "" עתרו לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לשלול את ויזת העבודה שהוענקה לשאקיר.

עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, יו"ר שורת הדין, אמרה: "ממשלת ישראל נכנעה פעם נוספת ללחץ זר. עומאר שאקיר אינו פעיל זכויות אדם אלא פעיל BDS אנטי ישראלי. בלתי נתפס ומקומם שהממשלה מעניקה לו ויזת עבודה ומסייעת לו להמשיך בעבודתו נגד ישראל ונגד צה"ל. בסופו של דבר אלה החיילים שלנו והצבא שלנו שישלם את המחיר על כניעת הממשלה והם אלה שיואשמו לשווא בפשעי מלחמה. שאקיר הוא פעיל זכויות אדם מזויף, והיום הוא מתחיל לכתוב את העמוד הראשון בדו"ח גולדסטון הבא".

עומאר שאקיר. צילום: HRW
עומאר שאקיר. צילום: HRW

באוקטובר 2016 שכר ארגון HRW את שאקיר כדי שישמש כ"מנהל הפעילות בישראל ופלסטין". שאקיר הוא תומך BDS בולט המתנגד למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ומקדם חזון של "מדינה אחת" (למידע נוסף ראו כאן).  בקמפיין האחרון של HRW נגד ישראל, הארגון חבר לפלסטינים במאמץ להעניש את ישראל במסגרת פיפ"א, ובקידום "רשימה שחורה" במועצת זכויות האדם של האו"ם של חברות הפועלות בישראל.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא