תא"ל במילואים צ'יקו תמיר ששימש מפקד חטיבת גולני ומפקד אוגדת עזה אמר היום (ה') בראיון לרדיו 103FM כי היה צריך למנות את תא"ל וינטר למפקד אוגדה.

תא"ל במיל צ'יקו תמיר. צילום: פלאש 90

 

"אני מוטרד מהמינויים", אמר לעיתונאים רוני דניאל ויואב לימור.

לדבריו, הסוגיה הנידונה אינה פוליטית. "העניין האמיתי הוא הניסיון הקרבי והמבצעי", אמר. "בניגוד למקצועות אחרים, מצביאות צבאית היא פונקציה של כשרון וניסיון וזה מאוד נדיר למצוא את זה". תמיר חידד את דבריו והבהיר: "הבחירה במינויים הנוכחים משאירה בחוץ אחרים מוכשרים ובעלי ניסיון תמורת אנשים מוכשרים וחסרי ניסיון. אותי זה קצת מטריד בייחוד כי בעשורים האחרונים צה"ל איבד הרבה מאוד מהניסיון הקרבי שלו במצטבר".

לשאלת המראיינים האם היה ממנה את תא"ל וינטר למפקד אוגדה השיב: "בוודאי, הוא הוכיח את עצמו. יש לו המון ניסיון קרבי וכישרון – אלו דברים נדירים ומזווית הראייה שלי לא הייתי מוותר עליהם בשום פנים ואופן".

כזכור, תא"ל תמיר עצמו נאלץ לפרוש מצה"ל לאחר שנתן לבנו לנהוג בטרקטורון ללא אישור ובהמשך לא דיווח על כך. בשל כך הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי החליט שלא לקדמו.

תא"ל עופר וינטר. צילום: פלאש 90

 

מוקדם יותר קרא גם האלוף במילואים עמירם לוין  למנות את תא"ל וינטר למפקד אוגדה: "חסרים בצה"ל מפקדים מפתיעים, נועזים ויוצאי דופן", אמר לוין.  "‏הדיון איננו מי מתאים לפיקוד על אוגדה או להיות אלוף במטכ"ל – השאלה מי צריך להתמנות. צה"ל משופע במפקדים טובים ומתאימים, אבל חסרים מפקדים מפתיעים, נועזים ויוצאי דופן. ‏לכן צה"ל צריך את וינטר. פוליטיזציה של הדיון עושה עוול לווינטר ולרמטכ"ל ואיננה ראויה".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי