שר התשתיות לשעבר יוסף תקף במילים בוטות את איילת ואף השווה בינה לבין התועמלן הנאצי יוזף גבלס.

פריצקי. צילום: ויקיפדיה

 

פריצקי התייחס לתמונה שהעלתה אתמול שרת המשפטים, שבה חשפה לראשונה את בעלה הטייס, וכתב: "שלא תטעו", אמר השר לשעבר ממפלגת שינוי. "התמונה המלבבת והמקסימה הזו של שרת המשפטים ובן זוגה, נבחרה בקפידה רבה. אחד ממכרי (הלא חכם במיוחד..) כתב פוסט באלה המילים: 'עזבו פוליטיקה. תראו איזה זוג מקסים…'".

אלא שאז כתב פריצקי: "אז זהו שלא. זה האם אמא של הפוליטיקה. כבר בגרמניה הבין גבלס שכדי להכשיר כל שרץ גזעני ופשיסטי – צריך להראות תמונות יפות של אנשים יפים. היופי מעוור ומכשיר את השרץ. אנשים פתאים (והם הרוב!) אומרים לעצמם: לא יכול להיות שאדם יפה/מקסים/מיוחד כזה – יעשה רע. והיא עושה הרבה מאוד רע. הרבה! וככל שירבו תמונותיה בפוזות כאלה ואחרות – כך הרוע יתגבר".

הפוסט של פריציקי

 

אין זו הפעם הראשונה שבה איש השמאל הקיצוני תוקף בבוטות את השרה שקד. בעבר אף התבטא נגדה באופן מיזוגני ואמר כי היא "יפה כמו נשות הרייך", וכי "צריך לשים תמונות שלה על לוחות שנה של מוסכים".

כאשר פנינו לפריצקי כדי לשאולו האם הוא עומד מאחורי דבריו, השיב השר לשעבר: "יקיריי, פשיסטים קטנים – לכו לעזאזל".

"לכו לעזאזל". תגובת פריצקי

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' () תקף את דבריו של פריצקי: "אמירה סקסיסטית כלפי שרה בישראל המשווה אותה לנשות הרייך היא סוג ירוד במיוחד של זילות שואה שאין לה מקום בשיח הציבורי בישראל. הציבור הישראלי הקיא מתוכו את האיש הרע הזה וטוב שכך".

: "איש והזוי"

בתגובה להשוואה שערך פריצקי, אומרת יו"ר סיעת 'הבית היהודי' ח"כ שולי מועלם-רפאלי כי "פריצקי הוא איש בזוי והזוי. אין זו הפעם הראשונה שהוא משמיע הערות סקסיסטיות כלפי שרה בממשלת ישראל, רק שהפעם החליט לחלל את זיכרון השואה ולבצע השוואה מקוממת. לא ברור מהיכן האובססיה החולנית שלו כלפי איילת שקד. אולי משום שהיא יושבת על כיסא שהיה של פטרונו הפוליטי, וקוצרת שם הישגים שמשכיחים שהוא וחבריו היו פעם בממשלה".

חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) הגיבה וכתבה כי "השר לשעבר פריצקי חצה קו אדום. הסתה חולנית חובה לגנות מיד, בתקיפות וללא משוא פנים בלי קשר מאיזה מחנה הגיעה ולאיזה מחנה מיועדת. פריצקי התייחס בעבר באופן שוביניסטי ודוחה לשרה שקד ועכשיו ההשוואה לגבלס, שוב בהקשר למראה, מחרידה. פריצקי חייב להתנצל בלב שלם לאלתר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.