שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ תקף את מינויה של מקבולה נסאר, הפעילה בארגונים פלשתינים אנטי-ציוניים, לתפקיד הממונה על ההסברה במגזר הערבי, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים. לאור העובדות שנחשפו, הודיע השר כץ באופן חד משמעי כי יש למצוא כל דרך חוקית להפסיק מיד את העסקתה של העובדת.

מקבולה נאסאר. צילום: מתוך הפייסבוק
מקבולה נאסאר. צילום: מתוך הפייסבוק

"מי שפעילה בארגונים פלשתינים אנטי ציונים לא ראויה לשאת בתפקיד חינוכי והסברתי מטעם מדינת ישראל, בתחום חשוב כמו הבטיחות בדרכים", אמר השר כץ והוסיף כי ברור שאם פעילותה זו הייתה ידועה – לא היתה מתמנה לתפקיד. שר התחבורה הוסיף כי לאור המידע שהתגלה, חייבת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לנקוט באמצעים חוקיים, ולהשעותה מהעבודה באופן מיידי.

מנגד, יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, טען כי מדובר בציד מכשפות נגד ערביה אזרחית המדינה כשכל פשעה הוא שיש לה תודעה ודעות פוליטיו: "מקבולה נאסר היא אישה רבת פעלים ואין לי ספק שתוכל להוביל לשינוי מהותי בתחום כל כך חשוב וקריטי של מניעת תאונות דרכים למען כלל אזרחי המדינה".

כזכור, הבוקר פורסם בעיתון "ישראל היום" כי ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מינו אחראית להסברה בשפה הערבית הפעילה בארגונים רדיקליים פרו-פלשתיניים ואנטי-ציוניים. בחשבון הפייסבוק שלה נחשף כי היא פעילה בעמותת "העקורים הפלשתינים", הפועלת להשבתם של פליטים פלשתינים. עוד התברר כי היא נוטלת חלק באירועים לציון יום הנכבה וב"תהלוכת השיבה" של ערביי ישראל. בעבר אף כתבה על השר ארדן שהוא "שר משטרה בריון ופושע".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא